Ловимо/знімаємо рої

Загальні питання по сезонних роботах
Відповісти
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 51 раз
Контактна інформація:

Ловимо/знімаємо рої

Повідомлення Petrovych » 28 травня 2019, 10:54

Наштовхнуло на тему це повідомлення з ФБ

Багато років тому на "Форумі на точку"(tochok.info), вже тепер покійний користувач "Метролог"(хай з Богом спочиває), виклав відео як він знімає "високі" рої. Для мене то було революційне откровення, бо його метода не передбачала ні зрізання гілок, ні лазання по високих деревах. Суть заключалася в тому, щоб певним чином до рою на гілці підвісити рамку з медом, на яку той рій повинен перейти. Це він робив завдяки довгим жердкам. Я йому до сих пір вдячний за ті ролики, бо після того для знімання роїв з високих дерев не використовував ні пилку, ні драбину. При цьому додав щось від себе. Опускати жердку з роєм досить незручно і напряжно, тому я робив наступним чином: на кінець линви(шнурка) привязував тягарець і за допомогою довгої жердки з гачком перекидав той тягарець через гілку вище, або поблизу рою(перекидати тягарець не реально, щоб ненароком не збити рій). Тягарець опускав линву до низу, тоді туди прив'язую рамку з медом(роївню), на днях підказали, що добрий ефект від рамки з відкритим розплодом. Потім обережно піднімаю ту рамку до рою, який з часом на неї таки перейде і залишається тільки обережно опустити ту рамку вниз - рій ваш. Десь років 5-6 назад таким чином на Петра зняв 5 роїв з 9-ти, які дружно позліталися біля пасіки(все не мої). Два встигли злетіти, а ще два не знімав: один був ДУЖЕ високо(метрів 7-8) і від сили рамка бджіл, а другий теж мацьопкий і під стріхою напівзруйнованої хатини, біля якої стояти небезпечно, а не те щоб рої знімати...
Фото: Спроба зняти жердкою видалася ненадійною, висота до щонайменше 6 метрів.
101_1973.jpg
Спосіб описаний вище:
101_1974.jpg
Результат:
101_1975.jpg

Відповісти