Запитання по виводу маток

Загальні питання по сезонних роботах
dust
Активний користувач
Місце перебування: м.Чернівці
Кількість бджолосімей: 150
З бджолами з: 0- 0-1988

Повідомлення dust »

Русин Василь писав:
то в чому сумніви?
Що розмір комірки бджолиний а у для виводу маток використовують мисочки.
За це не переживайте - бджоли добре знають свою роботу. Тут може бути тільки питання від якої матки берете личинок.
про Нікот. Навесні матка ще хоче червити в штучні мисочки, а вже літом виникають проблеми, тому краще переносити шпателем. І по суботах -неділях Нікот, мабуть, не працюватиме.
Якщо вже купувати, то розгляньте варіант на Аліекспрес ( шукайте на ТОЧКУ ) значно дешевше і майже ідентичне обладнання
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

Re: Запитання по виводу маток

Повідомлення Petrovych »

Русин Василь, 2017 писав:А ще читав що для виводу маток денна яйцекладка не повинна перевищувати 800 бо якщ0 більше то яйця стають меншими, то я так розумію племінну матку треба утримувати в зжатому стані не більше 6 рамок?
Sij писав:Можна на кілька днів, перед прививкою, відділити матку роздільною решіткою на 4-х рамках з відкритим розплодом, тим самим обмежити її яйцекладку
Не буду заперечувати, напевно хтось не дарма таке писав, але, як на мене, то нема змісту таким перейматися, хіба можливо на племінних пасіках, де для селекції все важливо. І то я такого не чув, можливо в міру свого невігластва. Втім ніхто Вам не заважає з таким поекспериментувати. Я Вам заздрю, що Ви лише на вихідні і маєте стільки часу для експериментів. Бо в мене такий галоп получається, що ввечері ледве дихаю, а встигаю зробити біля бджіл лише саме необхідне. Я як вчора склав список, то волосся дибки - треба на пів року у відпустку іти
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Re: Запитання по виводу маток

Повідомлення Petrovych »

Бортник, 2017 писав:Маю деякий досвід використання стільника К.Джентера. Гарна штука. Але ж не завжди зручно ним користуватися бо технологія передбачає забагато "підходів", а саме:
1. Підготувати сам стільник
2. Посадити до нього матку.
3. За деякий час перевірити наявність яєць у комірках та випустити матку (або пересадити у інший стільник).
4. Ще за 72 години перевірити наявність личинок.
5. Перенос.
Ну і далі вже по писаному :).
Оці перші пункти виключають можливість застосовувати штучний стільник при матководстві "вихідного дня", а також "розтягнені" у часі аж на чотири доби.
Тому значно легше (якщо точно відомий вік личинок) переносити личинки у заздалегідь підготовлені мисочки. Фаза підготовки - переносу - контролю прийому триває близько доби, може трошки довше.
Укроп
Активний користувач
Ваш статус: Матковод. Порода бджіл карніка
Місце перебування: Черкаси
Кількість бджолосімей: 80
З бджолами з: 01 жовтня 1990

Повідомлення Укроп »

Для виводу маток використовую комплектуючі з нікота. Прививаюсь шпателем, мені так зручно, можу планувати закладку будь коли. Тільки починав матководить то закривав матку в стільник нікота, але то було до тих пір поки не навчився досконало працювати шпателем.
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych »

В мене масштаби незначні, то прививаю при потребі в саморобні воскові мисочки з силіконового шаблону. Використовую шпатель китайський, але мені більш зручніше звичайним, єдине що з ним треба наперед давати краплину ММ, то частіше таки орудую китайським. При виході маток дуже бракує бігудів, або щось подібне. На початку пасічникування просто підрізав стільники з засівом і лишав одну комірку через дві. Ніколи не розумів, чому вивід з переносом вважається більше якісним, ніж підрізання і вивід з тих же личинок, але без переносу, себто контрольовані свищові. :pardon:
Відповісти