Пакет чи сім’я? Що краще і чому?

Загальні питання по сезонних роботах
danev
Активний користувач
Місце перебування: Lemberg
Кількість бджолосімей: 5
З бджолами з: 07 липня 1995
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення danev » 22 лютого 2018, 18:19

Вітання всім! :hi:
Вирішив створити тему, яка цікавить мене, а можливо і не тільки мене.
Стоїть питання збільшення пасіки. І тут в мене є тільки два шляхи: купити пакети або сім’ї, бо зі свого єдиного слабачка користі мало. З пакетами більш менш ясно: 3-4 рамки розплоду (з чи без кормової) плюс матка (порода/дворняга звідти відповідна ціна) і 1,2...1,3 кг бджоли. По сьогоднішніх цінах від 900 до 1800 грн. просять за пакет на середину травня.
А от з сім’ями не зовсім зрозуміло... Їх ніби-то можуть продати і раніше. Теоретично навіть зараз. Але що розуміється під продажем сім’ї? Все те що в гнізді? (Скажемо сім’я зимує на одному крпусі Рута на 8-10 рамок). А якщо на двох? Це теж одна сім’я! Як визначити ціну сім’ї?
Я розумію, що тут є два підходи: зі сторони продавця і зі сторони покупця. Але ж має бути якийсь консенсус чи компроміс, який би задовільнив обидві сторони! Хто має досвід купівлі-продажу сімей, прошу поділитися досвідом, чи власним поглядом на цю тему. Дякую.
:help:

Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 57 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych » 23 лютого 2018, 08:33

Сім'я - це все що в вулику. Критерій оцінки відомий - по кількості рамок, що обсиджують бджоли. Ще як варіант середня ціна за якусь кількість вуликів(сімей). Зараз взагалі нема змісту купувати, хоча б після обльоту, тоді побачите силу і розплід. Найкращий варіант - це квітень. Щодо ціни, то вже як заправить продавець і ціна може бути нижчою ніж пакет при більшій кількості бджіл. Тут ще є загроза з сім'ями і болячок букет собі придбати. Щоб конкретніше, то Вам треба знайти конкретний варіант і вже тоді оцінити всі обставини, або покликати ще когось в консультанти, що є дуже невдячною справою... :) :hi:
ПС. Пам'ятаю як мій покійний вуйко(брат мами) в Карпатах купував в селі молоко, то він перше дивився на подвір'я, потім на господиню, потім на корову, а тоді вже куштував молоко. Це було трохи кумедно, але мало зміст... :)
Я до чого це? Не так важливо чи сім'я, чи пакет, як те в кого Ви це купите. Тоді і ціна може обернутися іншим боком. :pardon:

danev
Активний користувач

Повідомлення danev » 23 лютого 2018, 11:57

Petrovych, щиро вдячний за відповідь. Багато в чому згідний з Вами на 100%, навіть з молоком! Я вважаю, що підхопити якусь болячку можна завжди, навіть з безсотовим пакетом, тут вже "як карта ляже". З моїм "апетитом" на придбання близько 10 сімей чи пакетів, шанс підхопити щось є, але не дуже великий. По-перше, таку кількість можна купити в одного господаря, докладно оглянувши їх і, якщо в нього бджоли здорові, то все гуд. Якщо вилізе з часом якась скрита болячка, тоді прийдеться лікувати, або шукати заміну.
А чи є якісь середні ціни на "комплектуючі" сім’ї: на розплідні рамки, суш, пергові рамки, повномедні, маломедні? Скажімо Дадана чи Рута. Тобто, як вирахувати середню ціну сім’ї?

dust
Активний користувач
Місце перебування: м.Чернівці
Кількість бджолосімей: 150
З бджолами з: 0- 0-1988
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 14 разів

Повідомлення dust » 23 лютого 2018, 12:17

При продажу бджіл як в пакеті так і в сім"ї завжди фігурувало кількість обсиджених рамок бджолою. І якщо пакет , то одна кормова ( мед, перга) і три з закритим розплодом. Але все рахуєься по середній ціні. Якщо пакет був 1000 грн., то відповідно рамка коштує 250 грн.Може бути в пакеті і 4 рамки з розплодом, але це вже рамка буде коштувати дорожче - 300 грн. Але це теж дуже умовно.Звідси можна виходити при оцінці сім"ї, де більше рамок.
Але в кожному конкретному випадку все встановлюється домовленостями між продавцем і покупцем на місці.

danev
Активний користувач

Повідомлення danev » 23 лютого 2018, 12:22

Ага, забув головне.
Частину з планованих вуликів хочу розмістити на стаціонарі у Львові, в приватному секторі, в себе на городі біля хати. Тому тут на перший план виходить миролюбність бджіл, бо інакше сусіди спокійно жити не дадуть! :negative:
Чи є шанс купити миролюбних бджіл-дворняг, чи треба обов’язково шукати породу?
Чи справді Скленар 47G10- Angel справжні ангели, чи це тільки маркетинговий хід? Чув, що в Богдана Болюбаша є найспокійніші бджоли Пешетц F1, від Паланочки, яких той взяв у Георга Маха.
Тому що, якщо я розміщу свої вулики в центрі городу, до найближчого сусіда буде біля 5-ти метрів. Город шириною 16 метрів. Та й тесть любить мотичкою на грядках махати, а бджолам це не дуже до вподоби... То який тут є вихід? :hi:

danev
Активний користувач

Повідомлення danev » 23 лютого 2018, 12:30

dust писав:
23 лютого 2018, 12:17
Якщо пакет був 1000 грн., то відповідно рамка коштує 250 грн. Може бути в пакеті і 4 рамки з розплодом, але це вже рамка буде коштувати дорожче - 300 грн.
Дякую! :hi:
Але прошу пояснити один нюанс: як ціна рамки залежить від кількості рамок у пакеті??? Три Р/Р+ 1 К = (3*250+1*250)=1000 грн.
4 Р/Р =(4*300)= 1200 грн. Так? :pardon:

dust
Активний користувач
Місце перебування: м.Чернівці
Кількість бджолосімей: 150
З бджолами з: 0- 0-1988
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 14 разів

Повідомлення dust » 23 лютого 2018, 12:50

Тут скоріше навпаки -ціна пакета дає можливість визначити ціну одної рамки. А звідси вже визначаємо вартість сім"ї.
Сім"я - це кількість рамок обсиджених бджолою.
Суш світла коштує - 40-50 грн.і т.д.

Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 57 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych » 23 лютого 2018, 13:20

danev писав:
23 лютого 2018, 12:22
Ага, забув головне.
Частину з планованих вуликів хочу розмістити на стаціонарі у Львові, в приватному секторі, в себе на городі біля хати. Тому тут на перший план виходить миролюбність бджіл, бо інакше сусіди спокійно жити не дадуть! :negative:
Чи є шанс купити миролюбних бджіл-дворняг, чи треба обов’язково шукати породу?
Чи справді Скленар 47G10- Angel справжні ангели, чи це тільки маркетинговий хід? Чув, що в Богдана Болюбаша є найспокійніші бджоли Пешетц F1, від Паланочки, яких той взяв у Георга Маха.
Тому що, якщо я розміщу свої вулики в центрі городу, до найближчого сусіда буде біля 5-ти метрів. Город шириною 16 метрів. Та й тесть любить мотичкою на грядках махати, а бджолам це не дуже до вподоби... То який тут є вихід? :hi:
Де саме у Львові? Зверніть увагу на медоносну базу і головне умови. Я витримав три роки(три зимівлі) на Левандівці і тільки один раз качав трохи меду. Правда основними причинами відмови від вуликів в місті було: 1 - поява гнильцю, думаю що із-за поганної провітрюваності пасіки(ну ДУЖЕ закритий простір), та і досвіду тоді ще було малувато, а 2 - це розривання між селом і містом - серед тижня після роботи до тих, на вихідні до інших... Бджолам краще на вільних хлібах... Втім це чисто суб'єктивно. Є ще двоє на Левандівці на виду, що мають бджоли, але на літо їх вивозять. В Богдана можете брати маток сміло - це якраз матки для жилого сектору, правда обгородити пасіку все одно варто. Хоча думаю, що Ви самі це розумієте... :hi:

danev
Активний користувач

Повідомлення danev » 23 лютого 2018, 14:03

dust писав:
23 лютого 2018, 12:50
Сім"я - це кількість рамок обсиджених бджолою.
От тут, якраз, і широке поле для маневру! Тому що поняття "обсиджена рамка" дуже відносне. Чув таку думку, що ДОБРИЙ пакет дозволяє відразу після купівлі зробити розширення вдвічі, по кількості рамок, обсиджених бджолою. Тобто, стандартний пакет 3+1 після розширення виглядає, як 3+1+3...4. Де 3...4 - це 3 або 4 рамки суші/вощини, в кого що є. Або маломедні, якщо є. Ну і додаткова пергова не зашкодить, якщо при придбанні пакету ще немає взятку, а матка червить.
Бо по старому ГОСТу на пакети так і було: 3Р/Р+1К+1,2...1,3 кг бджіл. Якщо прийняти, що одну рамку Дадана щільно обсиджують біля 250 г бджіл, то виходить, що бджоли на 1,3 кг має бути мінімум на 5 щільно обсиджених даданівських. А після розширення пакету бджоли мають сильно обсиджувати (гріти) тільки відкритий розплід (при його наявності), то на решті рамок такої їх кількості(щільності) і не потрібно. Вони можуть тягнути стільники чи носити нектар/пилок, якщо такі є. IMHO :hi:

danev
Активний користувач

Повідомлення danev » 23 лютого 2018, 14:56

Petrovych писав:
23 лютого 2018, 13:20
Де саме у Львові?
Старий Сихів, між Іскрою та ізоляторним.
До речі, я до 16-ти років жив на Левандівці, біля депо Львів-Захід, так що ми в якійсь мірі - земляки! :drink:
Стосовно медоносної бази, мене теж "терзают смутные сомнения"... Але в кілометрі від мене, навпроти залізничної станції Старий Сихів, є пасіка з 8-ми лежаків на 20 чи 24 рамки плюс павільйон на 18 вуликів. Правда з господарем я ще не говорив, але думаю, що було б корисно.
Далі. Приблизно в кілометрі від мене починається винниківський ліс, в якому є трохи липи і акації (до них біля 2,5...3 км). Правда вулиці Зелена і Вулецька теж обсаджені липою, яка вже цвіте (влітку :yes: ), але я б не дуже хотів меду саме з них, бо при рухливій трасі. :negative:
Стосовно паркану, то цей сусід його має у вигляді сітки-рабиці... Цікаво, як це подобається його сусідам, бо в мене на городі теж сітка. :yahoo: В мене є пару фото його пасіки, але ще не розібрався як і чи можна їх сюди помістити.
З Богданом спробую на зустрічі 11 березня обговорити питання мирних маток, можливо допоможе. :bue:

Відповісти