Пакет чи сім’я? Що краще і чому?

Загальні питання по сезонних роботах
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych »

:drink: :)
Там у Вас має бути нормально, принаймні золотушника з боку окружної повно. Щодо траси і меду, то з Вами цілком погоджуюсь...
danev
Активний користувач
Місце перебування: Lemberg
Кількість бджолосімей: 5
З бджолами з: 07 липня 1995

Повідомлення danev »

Дякую! :)
Спробую вставити карту, з планованим місцем розташування, може буде більш зрозуміло, де це.

http://www.homecrossing.de/beespace/?zo ... 5&m=1&c1=1
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych »

То на Зеленій. Ясно тепер. Ну звідти до золотушника їм в притик напевно буде. Втім знайомого знайомі тримають неподалік фрезерного, то каже качають і качають... :biggrin: Садів там трохи є...
danev
Активний користувач

Повідомлення danev »

Petrovych писав: 23 лютого 2018, 15:39 Ну звідти до золотушника їм в притик напевно буде.
А цей золотушник де? Аж за кільцевою? Бо до неї моїм треба мінімум 3,5 км летіти. Садів-городів і біля мене трохи є, верба зустрічається понад колію, але що з цього можна взяти у вигляді товарного меду велике питання.
Petrovych писав: 23 лютого 2018, 15:39 Втім знайомого знайомі тримають неподалік фрезерного, то каже качають і качають... Садів там трохи є...
Навпроти гуртового Шувару теж можна "качати і качати": там цукру багато, і дешевииииий... :yahoo:
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych »

Золотушнику багато від Сокільників і до Зубри попри об'їзну. Я тудою виїжджаю на Тернопільську трасу. Але вочевидь, що втіхи від нього мало, там потік машин цілодобовий...
danev
Активний користувач

Повідомлення danev »

Питання що краще, пакет чи сім’я, вирішилось на користь пакета! З 18 травня в мене поселились 5 пакетів карніки, нащадки F1 від Богдана Болюбаша. Наразі враження позитивні, бджола досить спокійна, за місяць тільки 4 жала отримав, з них три у вечір формування пакетів під час грози...
На жаль, пасічна вага в мене відсутня, як клас, а тому немає і контрольного вулика, і є проблеми з визначенням величини приносу нектару. Чи можна якось обійти або вирішити дану проблему?
Чи можна по інтенсивності льоту бджіл біля прилітної дошки приблизно визначити рівень взятку? Може хтось вже має пасічну вагу від Мар’яна і міг би розмістити фото льоту бджіл і відповідний цьому фото взяток? Адже у вас є можливість відстежувати інформацію про рівень взятку онлайн! Був би щиро вдячний! :hi:
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych »

По інтенсивності не буде точної інформації, бо кількість принесеного нектару залежить не лише від кількості бджіл в полі, а вочевидь і від відстані до взятку. :imho
danev
Активний користувач

Повідомлення danev »

От і виповнилося моїм бджілкам з пакетів півтора місяця. На даний час вони обсиджують по два півкорпуса на 10 145-тих рамок. Правда я добавив їм ще по 10 рамок вощини в магазин, який поставив через плівку з відігнутим краєм, щоб не охолоджувати гніздо. З них по одній пізніше замінив на запечатану медову. Липа в мене вже майже відцвіла і інтенсивність льоту значно зменшилася. Вчора заглядав у три вулики: практично всі поставлені мною в магазин медові рамки розпечатані і на них сидить досить бджоли. Вощину відтягують, але дууууже слабенько. Може дати їм сиропчику чи канді для нормальної відтяжки?
Ага, іще одне. Я помітив підозрілий інтерес голих слимаків-бомжів (безхатченків, "слизней" кацапською :) ) до вуликів: іх вночі до десятка біля льотка збирається. З цим треба боротися? Чи бджоли дадуть собі раду самостійно? Дякую! :hi:
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych »

Канді взагалі нема змісту давати, бо до нього бджолам ще води треба додатково наносити, яку вони для розплоду і так багато носять. А сиропчику можна для стимуляції - так грам по 200 1:1 через день. В природі все одно щось та є...
Відповісти