Зимівля бджолосімей в умовах Західної України

Загальні питання по сезонних роботах
sij
Адміністратор сайту
Місце перебування: Сколе
Кількість бджолосімей: 15
З бджолами з: 19 травня 1982
Контактна інформація:

Повідомлення sij »

31 жовтня 2015р.
Кілька днів тому випадково розбив ампулу з біпіном. Звернув увагу, що відсутній характерний запах нафталіну. Запах був більш подібний до дюшесу, але дуже легенький. Те що залишилось в ампулі розчинив у воді і обробив одну сім'ю, для контролю. Підставив лист паперу і в кінцевому результаті він залишився абсолютно чистим. На другий день дав кілька клубів диму з гармати, (мурашина кислота на спирту) на ранок нарахував 11 кліщів. Висновок: у державній ветеринарній аптеці продають лівий біпін :dkn
dust
Активний користувач
Місце перебування: м.Чернівці
Кількість бджолосімей: 150
З бджолами з: 0- 0-1988

Повідомлення dust »

sij писав: ... (мурашина кислота на спирту)
В якій пропорції розводите мурашину кислоту в спирті?
Всюди пишуть про розчин 15 г щавельної кислоти на 100 мл спирту з додаванням тимолу, а якщо без тимолу, то 30 г щавельної кислоти.
sij
Адміністратор сайту
Місце перебування: Сколе
Кількість бджолосімей: 15
З бджолами з: 19 травня 1982
Контактна інформація:

Повідомлення sij »

Я давав одну ампулу 5гр на 100мл спирту, в мене просто більше не було
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 20-25
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 5 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych »

Від 26 Грудень 2015
З компосту випадково вирив їжака. Спав міцно, хіба не хропів...:)):
Таким я його помітив на землі
Зображення
Це вже переніс на нове місце
Зображення
Зображення
В мене лише сумніви, чи всього що я зробив буде досить для зимівлі колючого друга пасіки?

ПС. Згодов вияснилось, що їжак успішно перезимував, залізши під те бадилля на землю. Бачив його на весні з цвіллю на голках збоку і ямочка була на землі...
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych »

олександрович 26 Січень 2016 писав:Добрий вечір.В мене така проблема:сьогодні слухав вулики і в одному шурхіт сухого листя.Хочу підгодувати медом в рамках,але не знаю як.Бо зверху між рамками палочки ,підкажіть.
Якщо чесно, то за 11 років так і ненавчився слухати бджіл, тим більше відрізняти "шурхіт листя". В першу чергу ражду таки заглянути як і де сидить клуб - все одно ж хочете підставляти корм. А давати краще таки медове тісто, або , якщо є, повномедну рамку покласти плашмя зверху, бо навіть кристалізований мед може потекти в гніздо. Тісто робити з пудри, мед:пудра - 1:3 по вазі. Мед розпускати на водяній бані до рідкого стану, пудру висипати на дошку для тіста, зробити лунку і туди вилити мед, пом легенько все перемішати(я вимішую великим ножем), можна ложкою. Отриману масу розважити в "маєчки", розплескати як млинець і класти на рамки над клубом, попередньо зробивши знизу голкою, чи вилочкою для розпечатування проколи.
А от з тими планочками я не знаю що робити, окрім того, що їх забрати. Корм треба ставити саме НАД клубом, бо інакше не візьмуть. В мене всюди плівка - видно де і як клуб, а до того ж дуже легко підставляти тісто, навіть якщо бджоли збуджені. Може спробуйте накрити гніздо плівкою, а тоді з-під неї легенько ті планочки повиймати... :dkn
dust
Активний користувач

Повідомлення dust »

олександрович 26 Січень 2016 писав: Дякую за пораду напевно завтра попробую накривати плівкою.Рамки з медом в мене на половину запечатані,я сьогодні приніс до хати,ви пишете, що потече,навіть не знаю що робити.А скажіть ще таке вулика заносити в тепле місце чи не треба?
Мед з рамки не потече,якщо навіть покласти її лежачи над гніздом. А може потекти, якщо класти лиш зацукрений мед на рамки над гніздом на поліетилен або в мішечку - від тепла бджіл мед рідне і тече, якщо його бджоли швидко не переносять в гніздо.
Вулик не треба заносити в тепле місце , тільки рамку з медом потримати 2-3 години при кімнатній температурі і можна ставити у вулик. Скільки рамок займає сім"я ?
dust
Активний користувач

Повідомлення dust »

олександрович 26 січня 2018 писав: Було 6 рамок потім восени одну збоку вийняв.
Якщо сім"я і зараз займає 5 рамок і бджоли розміщені біля верхніх брусків рамок, то найпростіше і найшвидше поставити медову рамку на дві односантиметрові планочки, вийнявши дві планочки з-між рамок, і накривши рамку п/е плівкою.
А якщо клуб розміщений внизу вузьковисоких рамок, то справа складніша, бо що б Ви не ставили зверху - бджоли до корму можуть не піти. Тоді , думаю, треба розбирати гніздо - троха розсунути рамки, поставити повномедну рамку або й дві ,злегка збризгати бджіл і рамки сиропом,і поставити з двох боків гнізда по літровій пляшці з нагрітою водою десь під +50С закрити вулик, закрити льоток . щоб бджоли троха ожили. Це з мої практики - так робив коли бджоли вже почали осипатись на дно з голоду, то я забрав до хати, збризкав сиропом,дав рамки з медом, відігрів 3-4 години і назад на вулицю.
dust
Активний користувач

Повідомлення dust »

олександрович 27 січня 2016 писав: Сьогодні в мене на точку було+3.Зробив як ви сказали,взяв пльонку положив на верх потім помалу почав виймати планочки.Бджоли були під верхом.Першу виняв не дуже виходили,а другу і третю єлі встиг.Не знаю чи добре,я встиг вийняти 3 планки через одну.Бджоли дуже рухливі, я вже думав що прийдеться бігти за димаром. Все таки одна втяла під око ,щоб знав як зимою лазити у вулик.
Таки треба палити димар - бджоли зразу вниз тікають від диму
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych »

олександрович 27 січня 2016 писав: Знаєте мені не приходилось таке робити взимку.І я десь читав що не бажано їх лякати лишній раз .Я собі думав що зима холодно,в інтернеті подивишся все так файно спокійно,а тут на тобі.
Якщо бджоли вже збуджені, то що їм може завадити дим? Як правило в цей час збудження від браку корму. Я в грудні 2014-го щось при -3, використовував димар для такого відводку - рамки були повністю порожні, певно червила довго... А замінював всі рамки на медові, бо то в закапелку поруч з основною сім'єю і ставити плашмя зверху не получалося. Ще один нюанс при такій температурі - я закрив льотки, щоб не викучували на передню стінку. Просто струсив всіх бджіл на дно, а потім поставив медові рамки і закрив... Перезимували чудово, ще й з тою маткою була в мене це сім'я-рекордистка, після об'єднання. То та що я мабуть писав про роїння - тягнули ройові, будували вощину і носили мед не по дитячому... Матку поміняли по тихому, пішли в зиму непогано...

ПС. Щодо димаря. Бджолам які в клубі димар може принести велику шкоду.
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych »

олександрович писав:Розмовляв з пасічниками в свому регіоні на щот накривання зверху вуликів пльонкою .Сказали не роби цього смерть бджолам ніякої вентиляції нема. Розкажіть які в вас вулики з сітчастим дном всі чи як.
Таке кажуть тільки ті, хто ніколи не пробували, але краще всіх знають. Або плівку застосовували невірно. В мене і в лежаках під плівкою зимують і з вентиляцією все гаразд. Не треба бджіл на зиму запаковувати... Є досить статей про недоліки верхньох вентиляції.
Я вже не раз писав як. Якщо Ви створюєте ковпак над клубом бджі з плівки, то обов'язково повинні забезпечити вільний вихід відпрацьованого вологого повітря з клубу через низ. В "рогатих" корпусних - це сітчасте дно, в лежаках порожній без рамок простір збоку і вентиляція в дашку з повністю відкритими льотками. Ятак зимую вже більше 7-ми років точно і вологості в вуликах значно менше, ніж було при верхній вентиляції навіть в лежаках.
Відповісти