Зимівля бджолосімей в умовах Західної України

Загальні питання по сезонних роботах
dust
Активний користувач
Місце перебування: м.Чернівці
Кількість бджолосімей: 150
З бджолами з: 0- 0-1988

Повідомлення dust »

Skif писав:
Петрович писав:Або при гарному розвитку(практично получається 12+12), можна розширити і двома маґазинами окремі сім'ї.
магазини ставите на 145? - це виходить як два дадани по 12 рамок? лежаки маєте на 24 рамки?
І ще, по тій схемі 4+8+8+4 у вуликах 4 льотки?
Петрович писав:Цікаво було б почути аргументи,
пакети хочу продавати як засіб від роїння в немедові весняні сезони, а на українські рамку кажуть попит менший, хоча ще рік тому сильно хотів українські вулики 14+магазин.
До даданів 12+2 магазини схиляюсь після прочитаного нету, форуму, рекомендації п. Міська)
А у двох корпусах по 10, так як ви радите, матка також гуляє по двох корпусах, і переглянути нижній корпус треба верхній нелегкий знімати...
то що мені тепер про лежаки думати, так і весна прийде :hello:
Пакети продаються як засіб від меду, а не як засіб від роїння.
На мед дуже хороший варіант - 14 українських рамок + надставка на півукраїнської рамки, але то не промисловий варіант, не технологічний, так для любителя
А вулики робіть собі для душі - що любите, до чого душа тягнеться, те і робіть, не пожалієте - будете мати моральне задоволення. А якщо вже будете схилятись до професіоналізму, то переробите так як Вам буде треба, але вже з власним розумінням.
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych »

skif писав:магазини ставите на 145? - це виходить як два дадани по 12 рамок? лежаки маєте на 24 рамки?
Так, на 145. Маґазини в мене стандартні на 12 рамок, то ж виходить максимум 2х18 повних. На все літо то замало, то на період основного медозбору(в нас липень) дуже добре робити з тих двох безматочний медовик. На 24 по цій схемі в мене лише один. Решта татових в основному 20-22, є ще два на 24, але з одним закапелком на 3 рамки - дуже не практична річ. Я їх всі переладнав під надставки і відділив праворуч закапелки мнімум на 6 рамок(як дозволяв льоток). Вийшло в основному відділенні 14-18 рамок + магазин, а в закапелку помічниця на 6 рамках. Взагалі влітку марудити відводки на 4-х рамках не варто - це хіба на зиму для зимівлі резервних маток.
skif писав:І ще, по тій схемі 4+8+8+4 у вуликах 4 льотки?
Я писав, що закапелки мають льотки на теплий занос, себто два льотки спереду і два з двох боків. Але лежаки, якби Ви їх не приспособлювали, менш технологічні від корпусних.
Я б Вам таки не радив захоплюватися лежаками. В мене вони є як спадок, нових би не робив зараз ні в якому випадку. На медовий напрямок для себе визначив однозначно - багато корпусний 10х145.
skif писав:А у двох корпусах по 10, так як ви радите, матка також гуляє по двох корпусах, і переглянути нижній корпус треба верхній нелегкий знімати...
Ми живемо з Вами в 21-му столітті і є такий винахід, як роздільна решітка, тож з гулянням матки проблем нема. Те що корпус треба знімати - то так, а що робити, коли маєш бджоли?! :)
Пакети, як метод від роїння - це трохи не коректно, як на мене. У Вас взяток слабкий і весь козир на мед - це сильні сім'ї. Чому проти роїння не робити відводки, а на медозбір не об'єднати їх в медовик, або з основними сім'ями? Деталі важко описати, не знаючи в деталях ваших умов... Як варіант, в травні з сімей, які мають по 9-10 рамок розплоду зробити відводки на 2-3 рамки черви, або збірні по 4-5 рамок черви, то на липень місяць, при легкій стимуляції, будуть повноцінні сім'ї. З основних сімей в ході виводу молодих маток по-любе будуть якісь ослаблені після медозбору - підсилюєте, об'єднуєте, запускаєте резервних маток в закапелки, чи в нуклеуси. Мені колись Місько розповідав цікаву схему. За основу візьмемо 20 сімей. Почнему з весни/літа: - припустимо у Вас після весняної "боротьби" з роїнням і таке інше є 20 сімей і 10 відводків. При підготовці до зими 5 відводків використовуємо для підсилення/виправлення основних сімей. В зиму іде 25, а на весну тими 5 відводками підсилюємо/виправляємо те що перезимувало не вдало. Знову на весняний розвиток щоб було 20 сильних сімей. Звичайно в ідеалі так не виходить, але в такій схемі є сенс.
Я написав свої бачення, а ВАМ вирішувати. Зробіть пару віликів на 12, але не заморочуйтеся з утепленням, тоді їх переробити на 10 буде не важко. :)): Якщо корпуси фальцовані, то треба товщину хоча б 30 мм(після рейсмуса), а безфальцеві - вистачає 25. Останні потребують гарної сухої деревини(але Боже упаси липу) і гарної "притирки" корпусів, правда "притирку" потребують будь-які вулики. Треба завжди робити ідеально - погано воно саме вийде :pardon: :hi:
ПС. Поки писав, побачив що dust написав про утеплення, яке я вважаю абсолютно зайвим. Тут наші бачення протилежні, тож знов таки вирішувати Вам. Я переконаний, що лише зимівник(стебник) покращує умови зимівлі, а утеплення самих вуликів - це зайва трата часу і коштів. Для чого утепляти боки, якщо знизу відкрите дно(чи льоток)? А з відкритим дном зимівля однозначно краща - це не лише мої спостереження. Просто спробуйте, але точно дотримуючись технології. :hi:
dust
Активний користувач

Повідомлення dust »

Skif писав:
dust писав:На мед дуже хороший варіант - 14 українських рамок + надставка на півукраїнської рамки, але то не промисловий варіант, не технологічний, так для любителя
а як такий варіант - вулик на 14 даданівських рамок + наставка на 145? перепрошую, що морочу голову стільки.
Я такий варіант ніколи не пробував.Щоб вмістилсь піврамка на 145, треба щоб вулик був на 12 українських рамок. 450 мм:37 мм = 12,16 рамок. В мене піврамка від української висотою 225 мм. і матка навіт не йде в надставку червити навіть без ганеманівської решітки. Десь читав про такий варіант, але сам не пробував.

Мене навчила така історія.
В сусідньому селі, яке знаходиться серед лісів, чоловік тримав бджоли в делонах і дуже розхвалив ці вулики моєму тестю. Тесть зробив їх 15 комплектів, половину з них запустив у роботу, а мед качає з 2-3 цих вуликів,а решту вироюються. Це означає, що неправильно відпрацьовані методи бджільництва з цими вуликами, і є інші умови розвитку бджіл ніж в сусідньому селі.
Вам завжди треба самому приймати зважене рішення і воно завжди буде правильним.
rusyn
Місце перебування: Lviv
Кількість бджолосімей: 10
З бджолами з: 01 січня 2010

Повідомлення rusyn »

Від 19 січня 2017
Христос ся Рождає, Був сьогодні на пасіці, температура на вулиці-4градуси. Почав прослуховувати вулики і здалося почув досит сильний гул. Коли підняв кришку і забрав утеплення то побачив бджіл які сидять на стельовій дошці на ситку через яке я загаодовую на зиму сироп. Бдоли були дуже збуджені коли прпідняв стелюву вони миттю почали вилазити клуб був розташований по центру рамок. Чи похожа їхня поведінка на голод???
aleksbee
Місце перебування: Львів
Кількість бджолосімей: 20
З бджолами з: 01 червня 1906

Повідомлення aleksbee »

Славімо його!Більше схоже на мишу,Хоча заочно дуже важко ставити діагноз
rusyn

Повідомлення rusyn »

aleksbee писав:,Хоча заочно дуже важко ставити діагноз
А по яким признакам можна визначити голод в сімї не розбираючи гнізда?
aleksbee
Місце перебування: Львів
Кількість бджолосімей: 20
З бджолами з: 01 червня 1906

Повідомлення aleksbee »

я зверху на рамки кладу рамку з кормом,і,не розбираючи гнізда а тільки припіднявши цю рамку бачу є ще корм чи ні

на тему зимових підгодівель:
rusyn

Повідомлення rusyn »

Підкажіть будьласка коли вчора ставив канді, деякі сімї сидять спокійно не вилазячи на верхні бруски, а деякі матушатся і сидять на самому верху брусків і зачипилися навіть за стельову дошку і при відкритті бурно реагують і навіть вилітають? Всі вони знаходяться по середені рамок.
dust
Активний користувач

Повідомлення dust »

Так завжди буває, що різні сім"ї по-різному зимують, незалежно від часу зимівлі. Здається на вулиці стоїть 15-градусний мороз, а бджоли досить активні, і при відкритті потолочин зразу вилітають. Можна припустити, що матка почала відкладати яйця, але це тільки мої догадки, бо гнізда, щоб пересвідчитись в цьому, нема змоги і бажання розібрати. Одне добре, що бджоли розміщені посередині рамок і є надія що вони ще корм мають, ще не дійшли до одної з торцевих стінок.
Такі сім"ї треба собі відмітити і в зручний час проконтролювати наявність корму і розплоду. А якщо Ви дали на рамки канді, то переживати немаю чого. Треба тільки через декілька днів подивитись чи ця сім"я бере канді - якщо бджоли беруть, то вже точно матка почала сіяти.
dust
Активний користувач

Повідомлення dust »

Від 5 лютогого 2017
Я теж в п"ятницю був біля бджіл і оглядав поверхнево деякі сім"ї - сидять по-різному і біля задньої стінки і посередині і біля передньої. Але чотирьом для підстраховки дав зацукреного меду зверху на рамки в п/е кульках, бо сидять майже на безмедних рамках, які мав забрати восени, але не забрав, бо задощило, похолодало і т.д.і т.п. І дальше вже знову буду чекати тепла. В нас в п"ятницю було + 11 С, але бджоли не вилітали.\
Відповісти