Кордован в Україні

Загальні питання по сезонних роботах
Відповісти
Укроп
Активний користувач
Ваш статус: Матковод. Порода бджіл карніка
Місце перебування: Черкаси
Кількість бджолосімей: 80
З бджолами з: 01 жовтня 1990

Кордован в Україні

Повідомлення Укроп »

Шановні колеги так як я писав що базова порода на моїй пасіці карніка, але маю трошки материнок і Американського кордовану. Справа в тім що мій рідний братик мешкає вже більше 20 років в Сполучених штатах Америки,і там тримає пасіку в 2000 сімей. Вся бджола на його пасіці їхній кордован, була і лігустика, але вона агресивна і брат від неї відмовився. От мені і стало цікаво як вона себе покаже на просторах України. Зараз зимує вона у мене четверту зиму, з зимівлею проблем не було ніколи, хоч вона і вважається південною бджолою. Обов’язково треба слідкувати щоб весною після обльоту у неї було вдосталь кормів, тому що якщо взяла старт то матка гальмів не має. Що ще кинулось у вічі це її надзвичайна лагідність і взяток з соняху їй на мій погляд немає рівних. В зиму йде дуже великими сім’ями тому потребує запасів кормів більше ніж в карніки. В цій темі планую висвітлювать свої спостереження по даній породі
Укроп
Активний користувач

Кордован в Україні

Повідомлення Укроп »

Вчора своїм кордованом поклав по рамці з медом. По прогнозах обльоти не передбачаються до кінця місяця, а відчуваю що може з кормом бути біда. Сім’ї здорові тому і споживання більше. За карніку не переживаю, економнішої бджоли як карніка в світі не знайти
Укроп
Активний користувач

Кордован в Україні

Повідомлення Укроп »

Ну що,з впевненістю можу сказати що кордован з півдня Америки успішно зимує вже п’яту зиму в Україні. Правда тільки появляється сонечко, і плюсова температура, то намагаються політати. А так в цілому на даний час все добре, підмору мізер, зимуємо далі. Маю у себе на пасіці всих лагідних бджіл, але лагідність кордовану зашкалює. Навіть якщо полізти до них і взимку, то агресія майже відсутня
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

Кордован в Україні

Повідомлення Petrovych »

Я на початках пасічникування багато лазив по різних ресурсах і зауважив, що в Великобританії пасічники в основному віддають перевагу італійкам. Принаймні я так зрозумів з повідомлень на їх форумі зі своєю обмеженою англійською(більше маю справу з технічними термінами). Враховуючи їх клімат - це трохи бентежить. Чи може хтось щось про це сказати?
Укроп
Активний користувач

Кордован в Україні

Повідомлення Укроп »

Petrovych писав: 07 лютого 2019, 15:10 Я на початках пасічникування багато лазив по різних ресурсах і зауважив, що в Великобританії пасічники в основному віддають перевагу італійкам. Принаймні я так зрозумів з повідомлень на їх форумі зі своєю обмеженою англійською(більше маю справу з технічними термінами). Враховуючи їх клімат - це трохи бентежить. Чи може хтось щось про це сказати?
За Великобританію сказати нічого не можу, адже не володію інформацією. За Америку можу, адже там мешкає мій брат, який тримає 2000 сімей. Вся Америка тримає в основному Італійку, ну і трапляється що трошки є і карніки. Як відомо Італійська порода вирізняється сильною злобливістю, але Американці зробили з неї просто ангельську бджолу. Так зявилася у них лінія кордован. У чаті я викладав відео, де демонструю лагідність цих бджіл.
Відповісти