Хто якій системі вуликів надає перевагу?

Загальні питання по сезонних роботах
Відповісти
Укроп
Активний користувач
Ваш статус: Матковод. Порода бджіл карніка
Місце перебування: Черкаси
Кількість бджолосімей: 80
З бджолами з: 01 жовтня 1990

Повідомлення Укроп »

Шановні колеги в даній темі хочу щоб всі ми ділилися хто в якій системі вуликів тримає своїх бджіл, перевагою і недоліком різних систем. Я тримаю у себе на пасіці одну систему вуликів, під гніздо десяти рамковий корпус на 300, під мед корпуса на 145, користуюсь роздільною решіткою. Зараз багато хто говоре що переходять повністю на 145 рамку. Але так як я кожного року реалізовую пакети, то особисто перейти не можу тому що так склалося у нас в Україні що основний попиту пактів йде на 300 рамку. Тому приєднуйтесь до обговорення, і діліться своїми враженнями
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych »

Я віддаю перевагу корпусним на 145, хоча на початку для мене кращого за лежак бути не могло... :pardon: Аргумент відносно інших корпусних один - легші корпуси, а мені вже не 16-ть. Проте по іронії долі більшість сімей в мене таки в лежаках, що залашалися від батька, по двох причинах, точніше одній і її похідних. Багато пояснювати не буду - не получається мені успішно наробити(назамовляти) достатню кількість ЯКІСНИХ корпусів, щоб хоч трохи позбутися лежаків. Рятуюся одним - певним чином розділив лежаки, поробив надставки і допоміжні "літні" корпуси щоб маніпуляціями з відводками і помічницями хоч якось покращити продуктивність лежаків. Я пакети не продаю, тому в корпусних таки стараюся тримати бджіл на 145-ту рамку у всіх корпусах. Я думаю, що тут лиш питання припасування технології до конструкції. Мені легше маніпулювати корпусами при розширенні, відкачці і загодівлі, коли всі рамки одинакові. Роздільною теж користуюся, але ніяк не спроможуся зробити нормальні вставки і кладу роздільні на рамки, а це практично перекриває до 70% проходу бджолам. Трохи хитрю, залишаючи крайні вулички біля стінок не перекриті(роздільні в мене секційні - три секції якраз перекривають 10 рамок без крайніх вуличок), але частенько тоді матка таки переходить догори, ну хіба вже верхні корпуси залиті медом...
В лежаках при постановці надставок від роздільних відмовився взагалі, але з певним нюансом постановки. Коли сім'я вже достатньо розвинулася і займає щільно орієнтовно 14-16 рамок, кладу зверху плівку, відкривши прохід догори десь після 2-ї медової і ставлю надставку. Якщо матці достатньо місця для червлення, то вона через медові в надставку не піде, та і холодненько їй там ще буде для розплоду, а при наявності взятку бджоли туди мед вже починають складати. В надставки на 12 рамок кладу 11 і розсуваю. Коли вже достатньо занесуть в надставку нектару, забираю плівку. Стільники в надставкових рамках бджоли відтягують більше. При відкачці ці рамки не вирівнюю з бруском, а лише знімаю кришечку(точніше дружина знімає, бо вона головний качок :) ). Далі можна ці рамки сміло ставити в вулик без роздільних - матка у відтягнутих червити не буде. Таким же чином мрію створити собі запас "медових" рамок і для корпусних, хоч частково. Ідея не моя, де підглянув не пам'ятаю, але дуже сподобалася.
Замість висновку: лежак, кажуть, для душі. Заперечувати не буду - душевний вулик і зручно розглядати бджіл, але і з корпусним можна дуже душевно працювати, при тому затрачати менше часу, менше турбувати бджіл і мати більшу віддачу. То ж коли мова їде саме про медову пасіку, то лише корпусні, а які саме - це діло практики і можливостей. :imho
Ну якось так... :hi:
danev
Активний користувач
Місце перебування: Lemberg
Кількість бджолосімей: 5
З бджолами з: 07 липня 1995

Повідомлення danev »

Я теж за корпусні вулики на 145 рамку. Вони зараз у мене є: десятирамкові дерев’яні, фальцовані, з сосни 35-ки. Зараз доробляю наступні, але вже з екструдованого пінополістиролу, 40 мм. На зиму планую ставити на дно (з сіткою) пустий дерев’яний магазин, а на нього два XPS-них корпуси: один маломедний і на нього повномедний. Крайні рамки - суш, або дууууже маломедні. При відсутності пізнього взятку (липа у нас вже відцвітає, а далі невідомо що буде медоносити), підгодую сім’ю на зиму: 5-7 літрів інвертованого сиропу. Якось так.
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych »

Пару слів скажу про вулики з ППУ.
Купив минулого року 12 корпусів(145) з Києва і 12 з Сіверодонецька. Останні трохи важчі, себто щільніші і якісніші, але в загальному в розвитку і існуванні сімей різниці ніякої не бачу, окрім естетичного вигляду - київські зовні мають невеличкі раковини. Зимівля відмінна(гніздо в двох корпусах, порожній знизу ставив дерев'яний, сітчасте дно), весняний розвиток чудовий. Матка сіє від стінки до стінки, розширював на мед дерев'яними(адаптував собі для зручності), тільки в двох сім'ях трохи сійнула низом рамок розплід, решта вгору червити не пішли без роздільної. Прополіс і віск чистяться без проблем, але коли охолонуть - просто відлітають. Не скажу про кочівлю, бо на стаціонарі - я повністю ними задоволений. При можливості навіть не сумнівайтесь - купуйте.
П.С. Варто таки малювати, але перший раз запустити трохи рідшою фарбою, бо втягуть як губка. Непомальовані на сонці тмяніють, в холодний період набирають поверхнею вологу, чорніють. Ясна річ , що не намокають і швидко висихають, але чорнота залишається на поверхні.
Відповісти