Ранній розплод у сім’ях проблема чи закономірність?

Загальні питання по сезонних роботах
Відповісти
Укроп
Активний користувач
Ваш статус: Матковод. Порода бджіл карніка
Місце перебування: Черкаси
Кількість бджолосімей: 80
З бджолами з: 01 жовтня 1990

Повідомлення Укроп »

Вирішив відкрити дану тему тому що вважаю її дуже актуальною. Дуже часто зустрічаю обговорення де наші бджолярі доказують один одному що якась порода відрізняється від іншої що ще зимою масово починає вирощувати розплод. Завжди з цим не погоджувався і ось скажу чому. Тому що бджоли любої породи ліпше за нас відчувають коли буде рання весна а коли ні. Наведу приклад. Маю безліч матеріалу карніки з Європи який беру в основному через Івана Михайловича. Тобто у мене з ним є багато однакового ідентичного матеріалу. Так як на Львівщині вже відбулись обльоти і почалась весна то і розплод бджоли Івана Михайловича почали вирощувати раніше. В моїх умовах матки ще тільки починають сіять у мене ще обльоту як такого ще не було. Другий приклад. Я маю деяку кількість сімей кордовану матки яких були привезені з Америки. Кордован це вважається селекцією Американців яка заточена на надзвичайно великі сім’ї і надраній весняний старт. То скажу що у мене зараз у них аналогічна картина з карнікою, матки кордовану тільки почали яйцекладку. Хоча в Америці на даний вас сестри моїх маток освоюють вже по третьому корпусу. До чого я це все веду? А до того що Хтоб мені що не казав що якась порода вирощує ранній розплід а якась ні, то я в це категорично не вірю. Скажу по іншому, якщо бджоли відчувають що буде рання і тепла весна то почнуть вирощувати розплод ще в кінці зими. Але якщо відчувають що весна буде холодна і зимна то ніхто їх не зможе заставити до вирощування раннього розплоду. В кого будуть які думки? Прошу до обговорення
Ворон
Активний користувач
Місце перебування: Сокальщина.
Кількість бджолосімей: 50+
З бджолами з: 01 квітня 1992

Повідомлення Ворон »

Вчора переглянув всі сім'ї на наявість кормів,кормів достатньо і у всіх сім'ях є розплід,тому поставив утеплені заставні нехай розвиваються,літають уже три дні,може і сьогодні погода дозволить,треба поставити на пробу одну поїлку. :hi:
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych »

Я б сказав, щото закономірна проблема :) , все залежить про яку рань йде мова. Від породи бджіл її залежність не спостерігав, проте окрім карпатки і країнки більше ніяких порід не тримав, хіба дворових. Щодо відчуття ранньої весни, то питання неоднозначне, бо весну вони таки чують, але це якщо мова іде про розплід в лютому, бо, наприклад, поява розплоду в січні до цього ніякого відношення не має :imho , а обумовлена лише зовнішніми чинниками: тепла осінь і початок зими(цього року) плюс надмірне утеплення в придачу. Надто ця зима показала мені наскільки правий Малихін, коли восени садит бджіл "на холодну". Зокрема в рогатих, де глухий верх і утеплений дашок відразу по рамках, створилися ідеальніумови для червлення і в січні практично всі сім'ї в рогатих зачервили, правда не багато і похолодання спинило ці потуги, але хто не спинився,той замерз(то було в лежаку...). :hi:
Відповісти