Гнильцеві хвороби

Хвороби, симптоми, препарати, лікування
Відповісти
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

Гнильцеві хвороби

Повідомлення Petrovych »

По переписці в Вайбері даю рецепт відвару чистотілу для лікування гнильців, чи грибкових хворіб(типу аскосферозу). В першу чергу зазначу, що цей метод придатний для початкових стадій, при сильному розвитку захворювання варто вживати більш радикальних засобів, при певних обставинах я навіть спалював сім'ю разом з рамками - це було під осінь при відсутності взятку і інтенсивному злодійстві - щипку селітри в димар і потім все з рамками палив... Найкраще лікування, то профілакика, але бувають всякі трафунки і Ви побачили при строкатому розплоді завмерші личинки.
Чистотіл краще брати в період цвітіння, або в травні треба його насушити. Берете 100 гр зеленої маси, або 8 столових ложок сушеного на 2 л води. Кип'ятити 7 хв, процідити, додати 400 гр цукру, охолодити. Потім росинкою по рамках легенько, щоб бджоли тільки "присіли", а по стінках вулика і по верхніх планка можна трохи сильніше. Так робите 3 рази через 6 днів(в мене виходить через 7, теж може бути).
sij
Адміністратор сайту
Місце перебування: Сколе
Кількість бджолосімей: 15
З бджолами з: 19 травня 1982
Контактна інформація:

Гнильцеві хвороби

Повідомлення sij »

В мене минулого року одна сім'я хворіла, вдалося вилікувати. Цього року інша, але це щось інше,  розплід строкатий а в чарунках пусто, хоча коли дивитись на відкритий розплід то пропусків немає, обробив учора чистотілом.

Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

Re: Гнильцеві хвороби

Повідомлення Petrovych »

Русин Василь писав:Яка доза для однієї сімї?
Чи можна для профілактики обробити інші ?
Чи є протипоказання ?
Чи підійде сушений чистотіл з аптеки ?
Передозування не буде, але і заливати без тями не варто. В мене получалося вказаною порцією обробити 4-5 повноцінних сімей(обробляв в лежанці всі 4-ри для профілактики).
Профілактика
Вже практично написав - навіть варто. Найкраще профілактику провести рано навесні при наявності хорошої погоди. Цього року в мене не получилося. Вочевидь навесні і розхід буде менший.

Протипокази
Щоб не втопити бджіл, чи матку :smile: Ще певно варто врахувати, що таки краплі того розчину попадуть в мед, то ж у всьому треба мати міру. Не думаю що ті крихти можуть зашкодити, але...
Відповісти