Боротьба з кліщем Варроа

Хвороби, симптоми, препарати, лікування
dust
Активний користувач
Місце перебування: м.Чернівці
Кількість бджолосімей: 150
З бджолами з: 0- 0-1988

Боротьба з кліщем Варроа

Повідомлення dust »

Пасічники Західної України по-різному відносяться до обробітку бджіл від кліща весною.
Особисто я ніколи не обробляв своїх бджіл весною,зразу після обльоту, або трохи пізніше.В кращому випадку ще можу обробити роя, який залетів на мою пасікузі сторони.
Тому мені цікава статитика цього питання. І тут напрошується опитування -як до цього питання ставляться інші пасічники. А в коментарях хотілось би почути аргументи за та проти, і т.д.
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 5 разів
Контактна інформація:

Боротьба з кліщем Варроа

Повідомлення Petrovych »

З минулого року почав ставити смужки(після лекції Руденка :) ). Не маю аргументованих фактів, але слабачки начебто краще розвивалися, ніж минулі роки. От би наважитися і зробити контроль на кліща навесні... Ще були наміри посипати пудрою, але так намірами наразі і залишилися - катастрофічний брак часу по вихідних... То що треба обробляти навесні, то для себе прийняв як факт.
dust
Активний користувач

Боротьба з кліщем Варроа

Повідомлення dust »

Пробував якось посипати пудрою сім"ї - ефекту ноль, на дні ніодного кліща. Моя думка така, що пудра годиться тільки для визначення закліщеності сімей,не більше. А провести контроль закліщеності навесні - це треба ввести собі в правило. Найбільше що собі дозволяв то перевіряв запечатаний трутневий розплід на наявність кліща, і , практично, його там не знаходив. На цьому й заспокоювався до кінця липня.
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Боротьба з кліщем Варроа

Повідомлення Petrovych »

Мені вже натякали колись, що бджолами треба займатися, або кидати взагалі. :) Проте минулого року профілактику чистотілом я таки мужньо провів...
Щодо пудри. Якщо при визначенні закліщеності пудра дає ефект, то чому при профілактиці він відсутній?
dust
Активний користувач

Боротьба з кліщем Варроа

Повідомлення dust »

Я не знаю, можливо тому що іде більш інтенсивне стряхування і більший контакт пудри і кліща. А так у вулику зверху по рамках посипав, а кліщ знизу сидить. Треба брати бджоли стрясати в посудину, як при термічній обробці, і прямо викачувати у пудрі.
Мені більше імпонує обробка поливом розчином щавельної к-ти, як пропонує у відео Imker з каналу Пчеловодство Германии на ютубі.
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Боротьба з кліщем Варроа

Повідомлення Petrovych »

Зрозуміло. Я бачив ролик від чехів, власне з нього і пізнав такий спосіб, то вони дійсно посипали лише рамки зверху, АЛЕ ЯК! :biggrin: Власне щоб притрусити кожну рамку, то капєц скільки часу піде. Буду ставити смужки, по одній на сім'ю. Замовляю з цим розрахунком ще літом.

До речі, колеги! Якось би нам домовитися, щоб скопом брати смужки Апізану в Моїсеєнка(від Руденка), там від 200 упаковок гурт і пересилання дешевше буде. Але я потрібну кількість визначаю орієнтовно кінець червня, початок липня...
dust
Активний користувач

Боротьба з кліщем Варроа

Повідомлення dust »

Із смужками я покінчив.Буду поливати або щавелькою або угорським тактиком ( полив або дим-пушка).
Ще маю на меті взяти маврик, але тільки якщо набереться компанія на 1 л.
Богдан
Активний користувач
Ваш статус: Бджоляр, на меті якого зробити це основним видом діяльності.
Місце перебування: Львів
Кількість бджолосімей: 30
З бджолами з: 01 липня 2002

Боротьба з кліщем Варроа

Повідомлення Богдан »

Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Боротьба з кліщем Варроа

Повідомлення Petrovych »

Друзі, я б просив, згідно наших Правил, при викладенні посилань додатково коротко описувати зміст, а надто якщо то іномовні сайти. Не знаю як кому, але переклад з англійської Гуглом - то справжній жах і без, хоча б елементарних знань мови, зрозуміти, особливо спеціалізований текст, дуже важко. :hi:
Посилання на джерело інформації допускається при викладені частини змісту в повідомленні.
danev
Активний користувач
Місце перебування: Lemberg
Кількість бджолосімей: 5
З бджолами з: 07 липня 1995
Дякував (ла): 4 рази

Боротьба з кліщем Варроа

Повідомлення danev »

Petrovych! Скажіть, будь-ласка, як правильно обробляти від кліща смужками Апізану Руденка? Може вже це десь було детально описано, або показано? Тицьніть носом, пліз... :sorry:
Відповісти