Зберігання щільників

Традиційний і унікальний - хто що використовує
sij
Адміністратор сайту
Місце перебування: Сколе
Кількість бджолосімей: 15
З бджолами з: 19 травня 1982
Контактна інформація:

Зберігання щільників

Повідомлення sij »

dust писав: 25 березня 2018, 13:47 Нажаль практично безперешкодно у вулики заходить міль і робить свою чорну справу з дуже великою швидкістю. Це якщо вулики знаходяться на своїх місцях і дуже жарка погода літком.
Якщо у вулику не живуть бджоли, і в ньому зберігаються рамки, то він закритий -туди навіть мікроба не залізе, а не тільки міль. Хоча літом всі рамки в роботі, а ті що вільні можна під навісом на протягу зберігати, моль їх не чіпає
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

Зберігання щільників

Повідомлення Petrovych »

Герметичністю рятуватися від молі не варто, як на мене - ризик залишається. Хіба як варіант корпуси в герметичних пакетах і оцтова есенція зверху в блюдечку. Або ти ще писав про лисття горіха... Минулої весни я викупив з залишеної пасіки 180 рамок на перетопку, але час для воску в мене є лише в липні, коли відпустка, отже вирішив зберегти ті рамки, як і свої, в підвалі. Підвал в мене достатньо прохолодний, але літом, коли часто туди заходиться, все ж таки трохи нагрівається. Не міряв, але думаю що до +12 щонайменше. Так от! Там до липня вже деякі рамки міль зачепила, бо стояли стосом. Так що найкращий варіант, то зберігати розсунутими на протязі. Навіть на жаркому горищі розсунута підвішена суш міллю не пошкоджувалася. Може випадок, точно сказати не можу...
Віктор60
Активний користувач
Місце перебування: Хмельницький
Кількість бджолосімей: 5cu4

Зберігання щільників

Повідомлення Віктор60 »

Скрині часто дубові(миші не гризуть).Від молі рятує замовлена ацетоном вата,просто вкинута на рамки.
dust
Активний користувач
Місце перебування: м.Чернівці
Кількість бджолосімей: 150
З бджолами з: 0- 0-1988

Зберігання щільників

Повідомлення dust »

А потім того ацетону не відчувається як у вулику так і у меді?
Відповісти