Точок у Львові 2018-2019

Зібрання, зустрічі, конференції, семінари, майстеркласи, тощо
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 51 раз
Контактна інформація:

Точок у Львові 2018-2019

Повідомлення Petrovych » 16 січня 2019, 09:03

dust писав:
16 січня 2019, 00:24
Апіполь - це, здається , вулик польського виробництва ?
Так, як і технологія, хоча засновники її ніби всі вихідці з України. Якщо зовсім коротко, то рамка там висотою 110 мм для збору монофлорних медів, корпуси на 8 рамок, під розплід виділяється 2 корпуси. В безвзятковий період бджолам для переробки дають спеціальні сиропи для отримання лікувальних медів - це і весняний відводок з заміною матки, ніби запобігає роїнню(що є логічно). З початком взятку, медові корпуси з переробленим сиропом забираються на відкачку, а ставляться порожні під натуральний мед. Бджоли не обробляються хімпрепаратами. Навесні робиться відводок для сім'ї наступного сезону, а основна сім'я використовується для медозбору, переробки сиропів і збору інших бджолопродуктів по максимуму до пізньої осені, а потім закурюється. Наступного сезону працює "паралельна" сім'я, що утворилася з відводка(хвороби в ній по теорії не можуть за цей період досягти клінічних проявів). Друга складова технології - це збут. Це має бути централізовано. Для переробки сиропи мають надаватися фармацептичними фірмами, які у Вас їх викуплять і будуть реалізовувати, тому технологія має бути витримана до дрібниць. Відкачування меду і збут натурального меду і інших бджолопродуктів теж централізований з перевіркою в лабораторії для дотримання якихось стандартів. Це все було організовано для кооперації малих пасік і доведення всієї продукції від них до певних норм. В Польщі це не спрацювало якраз із-за недисциплінованості самих пасічників, бо кожен старався щось удосконалити... :) Є ще фінансова сторона питання. На організацію і обслуговування такої пасіки виділяються кошти. Окрім того, попередньо проводяться навчання, тренінги, тощо... Якось так. Богдан знімав відео. Буде готове - викладемо. Хоча для повного ознайомлення з технологією певно таки варто або почитати, або пройти тренінг, або і те, і інше. В мене наразі бракує на це часу, бо навіть спробувати таке не в змозі - то треба бути на пасіці постійно.
По самому вулику - дно з пилковловлювачем, два корпуси під розплід, роздільна - медові корпуси. В стелі прорізи під банки для згодовування сиропами.
Можливо я щось не так зрозумів, то колеги мене поправлять. :hi:

Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Точок у Львові 2018-2019

Повідомлення Petrovych » 25 січня 2019, 21:28

Враховуючи деякі заходи, на яких безумовно будуть присутні відвідувачі нашого зібрання, вирішено зібрання в лютому і в березні провести 17-го числа. Отже! 17 лютого говоримо про виведення маток для власних потреб. Друга тема: кооперативи пасічників. Має бути присутнім юрист,але основне питання: потреба,переваги, тощо таких суб'єктів.
Чергове зібрання відбудеться 17 лютого 2019 р. в центрі "Джерело", о 13:00,за адресою пр. Червоної Калини 86А. Оргвнесок 20 грн(на благодійність Центру).

Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Точок у Львові 2018-2019

Повідомлення Petrovych » 12 березня 2019, 09:44

Після нетривалого диспуту в групі Вайбера щодо можливого обльоту 17-го числа, ми порадились і я вирішив :pardon: зібрання не переносити знов, бо таки вже і нема куди.
Отже на 17 лютого намітилися наступні теми:
- Великоруський вулик - Богдан Будз з наглядним прикладом.
- Зимова підкормка бджіл - потреби, плюси/мінуси - дискусія.
- Пасічницькі кооперативи - кому то треба? - Богдан Будз
- Вивід маток для власних потреб.(Тема "висить" від грудня і мабуть перейде на березень :yes: )
Напевно весь обсяг за раз ми не осилимо - буде видно на місці. Краще мати "зайві" теми, ніж зайвий час.
До зустрічі в неділю! :hi:

Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Точок у Львові 2018-2019

Повідомлення Petrovych » 12 березня 2019, 09:52

Чергове зібрання(останнє до листопада) відбудеться 17 березня 2019 р. в центрі "Джерело", о 13:00,за адресою пр. Червоної Калини 86А. Оргвнесок 20 грн(на благодійність Центру).
Теми:
- Досвід кооперативів Тернопілля. Інтерактивна карта посівів медоносів АХ "Мрія" - Мартюк Василь.
- Бджільництво Австрії - Німеччини - Кулінець Павло
- Інтеграція в Євроспілку - [url=https://www.forum.mybee.com.ua/memberlist.php?mode=viewprofile&u=104]Доскоч Іван[/url]

Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Точок у Львові 2018-2019

Повідомлення Petrovych » 19 березня 2019, 12:51

Зібрання цього "пасивного" сезону завершилися.
IMG-9ddb06577b6826debe539fc13e41d0ea-V.jpg
Виступав Василь Мартюк, розповів про переваги кооперативів перед роздрібними пасіками і презентував з перших рук Інтерактивну карту посівів медоносів АХ "Мрія".
IMG-53b02b4262d4af8ad52d2a7190bc4486-V.jpg
Також була цікава розповідь Павла Кулінця про нюанси пасічництва Німеччини і Австрії.
IMG-65fc02beb244d048a7fc6b786055d063-V.jpg
На жаль не вдалося почути тему Івана Доскоча - сталася прикрість на його пасіці і він покинув наше зібрання з самого початку.
Хороша погода певно завадила багатьом приїхати, тому було лише 39 чоловік. Зібрані 780 грн оргвнесків переведено на благодійний рахунок Центру реабілітації "Джерело"
Dzerelo_03_19.png
Наступного разу орієнтовно збираємося в листопаді. Попередньо вирішено що то буде ТРЕТЯ неділя місяця, щоб вже потім не скакати туди-сюди по місяцях. Додатково, ближче до того часу буде оголошення на Форумі і СМС повідомлення всім підписаним.

Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Точок у Львові 2018-2019

Повідомлення Petrovych » 16 вересня 2019, 16:57

Від весни наважуюся(хоча думка заплілася вже кілька років тому), сумніваюся, сафаюся назад і знову про це думаю. Проте тепер вже остаточно. Я припиняю свою участь в проекті "Точок у Львові". Причин багато як об'єктивних, так і суб'єктивних. Не маю бажання їх висвітлювати - це здебільшого особисте, або не стосується загалу. Є людина, яка ніби згодилася мене замінити, але остаточної відповіді я не почув. При згоді, я не ставлю жодних умов, свою інформативну підтримку не виключаю. Принагідно Форум перейменував на "Вулик", залишивши "Галицький Точок" і "Точок у Львові" для вільного використання, чи НЕ використання. Всім дякую за те що терпіли мене стільки років!
Всім гарної зимівлі!

Відповісти