"Сірі бджоли" А.Курков

Вимоги, конструкції, корисні дрібниці
Відповісти
Марина
Повідомлень: 1
З нами з: 14 листопада 2018, 10:41
Місце перебування: Київ

"Сірі бджоли" А.Курков

Повідомлення Марина »

Шановні бджолярі, звертаюся до вас по консультацію. Після прочитання нового роману відомого українського письменника Андрія Куркова "Сірі бджоли" про пригоди бджоляра з сірої зони, у мене виник сумнів (увага, далі може бути спойлер - хто хоче прочитати книжку, не дивіться):
чи може вміститися граната в заповнений вулик із рамками, бджілами? У А.Куркова бджоляр забув, куди поклав гранату, і лише наприкінці мандрівки виявив її у вулику. Ось цитата: "Озирнувся на «третій» вулик, він саме останній на причепі стояв. А пошкоджений одразу за ним, впритул, посередині. ... Поліз Сергійович у багажник, витягнув сумку з інструментами. Молотка у ній не виявилося, але натомість дістав він звідти важкий ключ для свічок запалювання і плоскогубці. Витягнув плоскогубцями гвіздка. Приставив його в іншому місці до краю планки. Вдарив ключем і промахнувся. Зіскочила залізна трубка ключа, об дерево глухо вдарила. — Вибачте, — прошепотів Сергійович бджолам. — Я швидко!Ще раз вдарив і гвіздок увійшов. Потім ще раз, намагаючись бити не сильно, щоб бджіл не налякати. І тут почув він дивний звук, якраз за дошкою, за стінкою вулика. Ніби щось важке по дереву покотилося. Вирішив до вулика зазирнути. Заліз на причеп, зняв крепіжний ремінь. Підняв кришку. Бджіл, які поверх рамок повзали, пальцями відштовхнув. Обережно ближню до льотка рамку витягнув. І тут сонячне проміння у звільнену від неї вузьку просторінь пірнуло і впало на щось кругле і зелене. Витягнув Сергійович і сусідню рамку. І побачив гранату, зелену гранату".
Розмір гранати, як пише Вікіпедія, десь 12 см, діаметр - 6 см, вага - грамів 600. Дякую наперед за відповідь.
Аватар користувача
Petrovych
Адміністратор сайту
Повідомлень: 394
З нами з: 19 січня 2018, 08:14
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

"Сірі бджоли" А.Курков

Повідомлення Petrovych »

Теоретично може, залежить від конструкції вулика. По сюжету граната була в підрамковому просторі, а він буває ДУЖЕ різним, мінімум 20 мм, максимуму нема, але десь 5-10 см роблять. Або якщо корпусні, то міг бути порожній корпус знизу при перевезенні, щоб бджоли не парились. Так що теоретично дуже може бути і не одна... :)
Відповісти