Вулик Великоруський

Вимоги, конструкції, корисні дрібниці
Відповісти
Богдан
Активний користувач
Ваш статус: Бджоляр, на меті якого зробити це основним видом діяльності.
Місце перебування: Львів
Кількість бджолосімей: 30
З бджолами з: 01 липня 2002
Подякували: 5 разів

Вулик Великоруський

Повідомлення Богдан » 18 лютого 2019, 11:51

17.02.2019р. доповідав на Галицькому точку про Великоруський вулик. Конструкція цікава, як і технологія, але треба кожному пробувати і робити висновки. Кого цікавить, викладу тут той матеріал який маю і в подальшому публікуватиму результати отримані під час утримання бджіл в цій конструкції.
Вулик запатентований нашим земляком Володимиром Бараном з м.Червоноград.
http://uapatents.com/10-111476-vulik-velikoruskijj.html
Попередником цього вулика був вулик Козацький.
На Ютуб каналі автора є багато відео по конструкції вулика і технології утримання. Закидую посилання на перше відео, і зайшовши на його канал можна ознайомитись з усіма.

Богдан
Активний користувач
Ваш статус: Бджоляр, на меті якого зробити це основним видом діяльності.
Місце перебування: Львів
Кількість бджолосімей: 30
З бджолами з: 01 липня 2002
Подякували: 5 разів

Вулик Великоруський

Повідомлення Богдан » 18 лютого 2019, 12:16

Мої креслення, якщо треба столярові дати.
ДОШКА З ПРОПИЛАМИ 37.jpg
КОРПУС БІК.jpg
КОРПУС ВЕРХ.jpg
МОД РОГАТИЙ 1.jpg

Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 51 раз
Контактна інформація:

Вулик Великоруський

Повідомлення Petrovych » 26 лютого 2019, 09:15

Мене весь той час після нашого зібрання муляє одне питання. В доповіді було сказано, що льотні бджоли поділені на тих, хто носить нектар для запасу і тих, хто носить нектар для годівлі розплоду, до того ж вони прилетівши зі взятком проходять до стільників з медом і відкладають принесене в комірки - перші проходять між стінками в надставку, другі відразу заходять в гніздову частину... Власне на основі цієї теорії і створена дана конструкція. В мене питання одне - ЗВІДКИ ЦЯ ІНФОРМАЦІЯ? Не скажу що я прочитав ДУЖЕ багато літератури, але в тій що читав(старі видання які ЩЕ ВИДАВАЛИСЯ ТІЛЬКИ ПІСЛЯ РЕЦЕНЗІЇ) було написано що в медозборі приймають участь три основні групи бджіл - розвідниці, збиральниці і приймальниці. Розвідниць минемо. Збиральниці приносять нектар, ПЕРЕДАЮТЬ його приймальницям і летять за наступною порцією. Не читав я ніде, щоб робоча бджола тратила час на складання меду по всьому вулику, тим більше про якийсь розподіл нектару для годування і фуражирування. Я усвідомлюю, що далеко не самий грамотний в бджільництві і що чим більше взнаєш про бджіл, тим менше їх знаєш, тому прошу того хто має таку інформацію показати те першоджерело, де ТАКЕ написано. Інакше ця конструкція взагалі не має під собою ніякого підґрунтя. Мені імпонують люди, які щось вигадують і конструюють, але одне питання, коли це має під собою якусь правдиву теорію, а інше, коли вигадується щось своє і видається за істину. Ціль тоді не зрозуміла... Ну не могла людина, практично аматор, з 10-ма вуликами дослідити щось революційно нове в поведінці бджіл, чого не побачили науковці за десятки років спостереження і дослідження. Що я пропустив? :pardon:

Відповісти