Порода бджіл карніка

Інформаційний вісник ГО ОМУ
DIM
Місце перебування: Броди
Кількість бджолосімей: 250
З бджолами з: 0- 0-1972
Подякували: 1 раз

Порода бджіл карніка

Повідомлення DIM » 04 грудня 2018, 09:09

Можна.
Зареєстрували організацію члени ОМУ які були у нас в секції карніка. Головою ГО УКРАЇНСЬКА КАРНІКА є Просюк Віктор ( м.Рівне). Всього на сьогодні є 10 членів . Мета організації практична селекційна робота з карнікою в Україні. На першому етапі буде проводитися визначення ліній карніки що будуть придатні до практичного застосування в Україні , як наших місцевих популяцій , а такі виявляється є!!!! так і іноземних. На сьогодні, зі слів голови обєднання , маємо понад 60 !!! материнських сімей різних штаммів карніки в тому числі австрійських та німецьких ліній.
ГО УКРАЇНСЬКА КАРНІКА входить до складу ГО ОМУ.

Укроп
Активний користувач
Ваш статус: Матковод. Порода бджіл карніка
Місце перебування: Черкаси
Кількість бджолосімей: 80
З бджолами з: 01 жовтня 1990
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 20 разів

Порода бджіл карніка

Повідомлення Укроп » 06 лютого 2019, 14:27

Всі мої сім’ї карніки на даний час проходять зиму стабільно ідеально. Всі вже сидять з верху рамок, є такі що ще тільки до верху доходять, це Бєлка Лешика Бєлєцкого, і Скленар 47-9-26

Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 42 рази
Подякували: 48 разів
Контактна інформація:

Порода бджіл карніка

Повідомлення Petrovych » 06 лютого 2019, 15:09

Я теж останніми роками беру більше карніку, особливо на точок біля хати. Вони стабільніші в потомстві, кожного року брати для всіх з племінних пасік накладно, а мати біля хати собацюр, які ганяють домашніх по грядках не хочеться. На жаль пасічнику вихідного дня робити детальні спостереження за різними лініями важко, брав Тройзек, Целі, Пехакер і ще, як в Труфальдіно, назви якої я ніяк не можу запам'ятати... В принципі, здається Тройзек трохи більш агресивні, але в порівняні з аборигенами - білі і пухнасті. Особливо це помітно при осінніх ревізіях. По всіх інших характеристиках теж проявляються - суцільний розплід, гарно носять мед(якщо є :) ) і зимують наразі теж добре.
ПС. Що досить важливо - в лежаках тримають компактне гніздо, а не по низу всіх рамок через весь лежак...

Укроп
Активний користувач

Порода бджіл карніка

Повідомлення Укроп » 06 лютого 2019, 15:23

Petrovych писав:
06 лютого 2019, 15:09
Я теж останніми роками беру більше карніку, особливо на точок біля хати. Вони стабільніші в потомстві, кожного року брати для всіх з племінних пасік накладно, а мати біля хати собацюр, які ганяють домашніх по грядках не хочеться. На жаль пасічнику вихідного дня робити детальні спостереження за різними лініями важко, брав Тройзек, Целі, Пехакер і ще, як в Труфальдіно, назви якої я ніяк не можу запам'ятати... В принципі, здається Тройзек трохи більш агресивні, але в порівняні з аборигенами - білі і пухнасті. Особливо це помітно при осінніх ревізіях. По всіх інших характеристиках теж проявляються - суцільний розплід, гарно носять мед(якщо є :) ) і зимують наразі теж добре.
ПС. Що досить важливо - в лежаках тримають компактне гніздо, а не по низу всіх рамок через весь лежак...
Пане Петро, у Вас є можливість відвідати пасіку Івана Михайловича і привитись від усього що побажає Ваша душа. Там зібраний напевно найліпший матеріал карніки зі всієї Європи. Якщо не маєте прививочного ящика, то теж не є проблемою, я йому їх прислав аж цілих п`ять штук. Можете взяти покористуватися, а потім віддасте. Тому подумайте над такою пропозицією, якщо Ви не далеко від нього мешкаєте то варто нею скористатись. Чим можем, тим і допоможем

Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 42 рази
Подякували: 48 разів
Контактна інформація:

Порода бджіл карніка

Повідомлення Petrovych » 06 лютого 2019, 15:33

Броди таки трохи далеченько в бік, а мені і так до пасіки 115 км.. Але більша проблема - час. В мене всього два дні на тиждень для пасіки і то якщо не велике Свято. Мені простіше до Болюбаша, там гак всього в 15 км від сили. Від нього карніку і беру.
Не боюся здаватися не грамотним, а боюся таким бути - а що то є прививочний ящик?

Укроп
Активний користувач

Порода бджіл карніка

Повідомлення Укроп » 06 лютого 2019, 16:11

Petrovych писав:
06 лютого 2019, 15:33
Броди таки трохи далеченько в бік, а мені і так до пасіки 115 км.. Але більша проблема - час. В мене всього два дні на тиждень для пасіки і то якщо не велике Свято. Мені простіше до Болюбаша, там гак всього в 15 км від сили. Від нього карніку і беру.
Не боюся здаватися не грамотним, а боюся таким бути - а що то є прививочний ящик?
У Богдана матеріал теж класнячий, у нього теж є багато що. Прививочний ящик це такий собі ящик на три рамки, в ньому робите стартер, а зверху лежить дошка стельова, з просвердленими отворами під тримачі мисочок. Коли Ви привились то вставляєте цоколь з мисочкою в той отвір, і бджоли відразу беруть на виховання личинку. Потім через добу віддаєте прийняті личинки на виховання у сім’ю виховательку
PB.jpg

danev
Активний користувач
Місце перебування: Lemberg
Кількість бджолосімей: 5
З бджолами з: 07 липня 1995
Дякував (ла): 18 разів
Подякували: 6 разів

Порода бджіл карніка

Повідомлення danev » 06 лютого 2019, 16:54

:hi: Вітання всім!
Я теж маю п’ять сімей, яких брав як карніку. Бджола спокійна, досить гарно зимує, доволі миролюбна. Але мене цікавить одне питання: чи нема в неї домішок інших лорід? Бо карніка СІРА бджола, а в моїх спостерігається жовтизна. Додаю фото своїх смугастиків. Знаю, що для достатньо точного визначення породи треба провести хоча б заміри кубітального індексу. Але може досвідчені карніководи і по фото щось скажуть?
Carnica.JPG
Ці фото з однієї рамки
Carnica 3.JPG
Ці фото з однієї рамки

danev
Активний користувач

Порода бджіл карніка

Повідомлення danev » 06 лютого 2019, 17:06

А це з іншої рамки. Інша моя сім’я.
Вкладення
Carnica 1.JPG
Carnica 2.JPG

Укроп
Активний користувач

Порода бджіл карніка

Повідомлення Укроп » 06 лютого 2019, 17:15

danev писав:
06 лютого 2019, 16:54
:hi: Вітання всім!
Я теж маю п’ять сімей, яких брав як карніку. Бджола спокійна, досить гарно зимує, доволі миролюбна. Але мене цікавить одне питання: чи нема в неї домішок інших лорід? Бо карніка СІРА бджола, а в моїх спостерігається жовтизна. Додаю фото своїх смугастиків. Знаю, що для достатньо точного визначення породи треба провести хоча б заміри кубітального індексу. Але може досвідчені карніководи і по фото щось скажуть?Carnica.JPGCarnica 3.JPG
У Вас матки -Ф1 природнього спарування? Якщо так, то жовті тергіти не дивина. Адже матка могла спаруватись як з трутнями Бакфаст, Італійки, чи просто місцевих дворняг. Карніка має лише сірий окрас, жовтизна не допускається

danev
Активний користувач

Порода бджіл карніка

Повідомлення danev » 06 лютого 2019, 17:47

Укроп писав:
06 лютого 2019, 17:15
У Вас матки -Ф1 природнього спарування? Якщо так, то жовті тергіти не дивина.
Саме так, матки F1 і природнього спарування. А жовтизна може бути і від дворняг, які в нашому регіоні практично "дика" карпатка? :sorry: Тобто чи карпатка теж дає жовтизну?

Відповісти