Порода бджіл карніка

Інформаційний вісник ГО ОМУ
Укроп
Активний користувач
Ваш статус: Матковод. Порода бджіл карніка
Місце перебування: Черкаси
Кількість бджолосімей: 80
З бджолами з: 01 жовтня 1990
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 20 разів

Порода бджіл карніка

Повідомлення Укроп » 06 лютого 2019, 18:20

danev писав:
06 лютого 2019, 17:47
Укроп писав:
06 лютого 2019, 17:15
У Вас матки -Ф1 природнього спарування? Якщо так, то жовті тергіти не дивина.
Саме так, матки F1 і природнього спарування. А жовтизна може бути і від дворняг, які в нашому регіоні практично "дика" карпатка? :sorry: Тобто чи карпатка теж дає жовтизну?
Карпатка теж має сіре забарвлення

danev
Активний користувач
Місце перебування: Lemberg
Кількість бджолосімей: 5
З бджолами з: 07 липня 1995
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 6 разів

Порода бджіл карніка

Повідомлення danev » 06 лютого 2019, 18:27

Укроп писав:
06 лютого 2019, 18:20
Карпатка теж має сіре забарвлення
Значить моя загуляла з чужинцями... Ну нічого, чужа кров часом йде на користь... :drink:

Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 51 раз
Контактна інформація:

Порода бджіл карніка

Повідомлення Petrovych » 07 лютого 2019, 08:33

Тут дуже важлива роль трутнів, ну і "бджолооточення" теж. В нас навколо переважно дрібні пасіки і ми з товарищем, маючи на двох біля 60+ сімей, завжди дбали про вирощування трутнів від хороших породистих сімей, ще коли переважно брали маток з Вучкового, то досить часто від маток з жовтизною(аборигенок з добрими показниками таки тримали), дочки народжувалися чорнявими як смола - це характерно саме для вучківських карпаток. Тим більше переважно бджолярі трутнів вирізають, щоб більше було меду... :biggrin: Зараз на весну маємо по декілька рамоу з трутневими комірками. А трутнів вирізати починаємо десь з кінця червня, коли вже нема потреби в їх розведені, в цілях боротьби з кліщем.
ПС. Це не гарантує чистоту обльоту ваших маток, але шанси таки збільшує... :) :hi:

Укроп
Активний користувач

Порода бджіл карніка

Повідомлення Укроп » 07 лютого 2019, 10:30

Petrovych писав:
07 лютого 2019, 08:33
Тут дуже важлива роль трутнів, ну і "бджолооточення" теж. В нас навколо переважно дрібні пасіки і ми з товарищем, маючи на двох біля 60+ сімей, завжди дбали про вирощування трутнів від хороших породистих сімей, ще коли переважно брали маток з Вучкового, то досить часто від маток з жовтизною(аборигенок з добрими показниками таки тримали), дочки народжувалися чорнявими як смола - це характерно саме для вучківських карпаток. Тим більше переважно бджолярі трутнів вирізають, щоб більше було меду... :biggrin: Зараз на весну маємо по декілька рамоу з трутневими комірками. А трутнів вирізати починаємо десь з кінця червня, коли вже нема потреби в їх розведені, в цілях боротьби з кліщем.
ПС. Це не гарантує чистоту обльоту ваших маток, але шанси таки збільшує... :) :hi:
Яб не радив взагалі вирізати трутні протягом всього сезону, адже меду багато вони не з’їдять, а насиченість хорошим трутнем, піде тільки на користь

Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Порода бджіл карніка

Повідомлення Petrovych » 07 лютого 2019, 15:51

Укроп писав:
07 лютого 2019, 10:30
Яб не радив взагалі вирізати трутні протягом всього сезону, адже меду багато вони не з’їдять, а насиченість хорошим трутнем, піде тільки на користь
Є різні сім'ї, не від всіх хочеться залишати трутнів, а з липня і нема змісту, бо пізніх маток не виводжу(зрілі трутні орієнтовно через 35 днів після закладення). А вирізання - це додаткова боротьба з кліщем, поки не поставив смужки. Щодо кількості меду, тут навіть навпаки, в середніх сім'ях з трутнями його більше(мої спостереження) - тепла від них досить, що "зайва" бджола в поле пішла(моє пояснення, можливо помилкове)... :hi:

danev
Активний користувач
Місце перебування: Lemberg
Кількість бджолосімей: 5
З бджолами з: 07 липня 1995
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 6 разів

Порода бджіл карніка

Повідомлення danev » 08 лютого 2019, 17:56

Дякую за поради, але в мене питань, як в дурного махорки! :pardon:
Отже, наступне. Моїм маткам весною піде другий рік, а одній - третій, минулого року ніби не роїлися, принаймні я роїв не бачив. Що з ними краще зробити?
Я замовив пару маток у товариша (нібито карніка, дочки ІОшки :rolleyes2: ) та декілька ефок у Ліпатова на 29 травня. Розглядаю такий варіант: Зробити відводки на молоду бджолу і підсадити до них нових маток, періодично підсилюючи печатним розплодом від старих. На ГВ зробити медовик або декілька (якщо буде досить бджоли), а потім об’єднати на осінь, закуривши старих маток. Чи залишити їх зимувати по окремо, як другий варіант.
Тицьніть носом в помилки... :fool2:

Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Порода бджіл карніка

Повідомлення Petrovych » 10 лютого 2019, 06:05

Матку більше двох років тримаю якщо вона цінна для розведення. Тож перший варіант нормальний, як на мене.
А як то закурюють маток? :rolleyes2:

Укроп
Активний користувач

Порода бджіл карніка

Повідомлення Укроп » 12 лютого 2019, 10:34

Два роки проводжу досліди, і тепер з впевненістю можу сказати наступне. У себе на пасіці я тримаю вулики з сітчастими днами, після першого весняного обльоту сітку закриваю вставкою,із пінопласту, і так тримаю майже до цвітіння акації. Потім вставку виймаю, і сітка відкрита до наступної весни. Так от. Два роки підряд,я проводжу такий експеремент. Группу сестер карніки, а саме, шість сімей, тримаю половину у вуликах із глухим дно, і половину в сітчастих. Тобто три на три. І саме в цей період провіряю сім’ї на наявність розплоду. В тих трьох сім’ях де є глухе дно вже є розплод, в інших трьох де сітчасті дна, розплоду на вчорашній день,не спостерігається.

Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Порода бджіл карніка

Повідомлення Petrovych » 12 лютого 2019, 15:13

Цікаво! Я вже років 10 тримаю вулики з сітчастим дном. Режим той самий - глухе дно від першого обльоту(ревізії) до сталого тепла. Щодо червлення не скажу, а от те що в них підмору набагато менше ніж в утеплених лежаках - це факт. Це може не до карніки, а більше до вуликів... :)

Укроп
Активний користувач

Порода бджіл карніка

Повідомлення Укроп » 12 лютого 2019, 23:05

Petrovych писав:
12 лютого 2019, 15:13
Цікаво! Я вже років 10 тримаю вулики з сітчастим дном. Режим той самий - глухе дно від першого обльоту(ревізії) до сталого тепла. Щодо червлення не скажу, а от те що в них підмору набагато менше ніж в утеплених лежаках - це факт. Це може не до карніки, а більше до вуликів... :)
Звичайно що карніка тут ні до чого. Просто відмінність у системі вулика, спонукає сім’ю до вирощування раннього розплоду

Відповісти