Порода бджіл карніка

Інформаційний вісник ГО ОМУ
Укроп
Активний користувач
Ваш статус: Матковод. Порода бджіл карніка
Місце перебування: Черкаси
Кількість бджолосімей: 80
З бджолами з: 01 жовтня 1990

Порода бджіл карніка

Повідомлення Укроп »

Шановні колеги так як у себе на пасіці я тримаю породу бджіл карніка, то вирішив відкрити на цьому поважному форумі тему про цю чудову породу. Прошу всих Вас хто тримає цю породу ділитися своїми враженнями і спостереженнями. Про себе напишу трошки що маю цю породу з 2012 року. Подивившись її в ділі повністю перейшов на неї, на даний час маю більше 20 материнок від провідних матководів-селекціонерів Європи. Матеріал купую в основному через свого друга і колеги Доскоч Івана Михайловича. Я матковод, перепробував багато різноманітного матеріалу карніки. Майже весь матеріал який є і був у мене, має тільки позитивні відгуки. Паспорта свого матеріалу викладу згодом, навчуся лише як зжимати файли з фото і повикладаю. Вас також прошу ділитись інформацією у кого що є, і як себе показує. Шановного адміна попрошу якщо я помиливсь і тему розмістив не у відповідному розділі то перенести її у відповідний розділ
Галичанин
Активний користувач
Місце перебування: Галичина
Кількість бджолосімей: 25

Порода бджіл карніка

Повідомлення Галичанин »

Хоч в мене невеликий досвід, але порода таки достойна, основна близька і споріднена з карпаткою... значить "наша"... :)
Укроп
Активний користувач

Порода бджіл карніка

Повідомлення Укроп »

Галичанин писав: 04 березня 2018, 10:16 Хоч в мене невеликий досвід, але порода таки достойна, основна близька і споріднена з карпаткою... значить "наша"... :)
Дійсно з карпаткою карніка дуже споріднена, адже це одна і таж порода. Карпатка це один із підвидів карніки. Мені в минулому сезоні Іван Михайлович подарував репродуктивну матку карпатки Подолянки. То можу сказати що це єдина зараз сім’я на моїй пасіці яка ще не піднялася на верх рамок. Зимують дуже економно, сидять на шести рамках.
dust
Активний користувач
Місце перебування: м.Чернівці
Кількість бджолосімей: 150
З бджолами з: 0- 0-1988

Порода бджіл карніка

Повідомлення dust »

Дуже жаль , що під егідою євроінтеграції так безславно здали на відкуп карніці нашу карпатку.
Адже вона зовсім не програє карніці.
Просто перемогли чиїсь бізнесінтереси, а патріотизм - це так на словах.
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

Порода бджіл карніка

Повідомлення Petrovych »

Як на мене, то карпатку "здали", бо її спаскудили в першу чергу ті, хто мав її удосконалювати, як це роблять німці з карнікою. В певній мірі відіграв роль брак державної підтримки, власне і держава в нас якраз мінялася, але і наші мужі дали маху. Комерційна складова присутня у всіх випадках, але одне коли комерція базується на якості і інше - на масовості, такий собі "план по валу - вал по плану". Тому зараз важко знайти вагомі аргументи в користь карпатки. Взагалі є народне прислів'я: "Де народився, там і знадобився", так і породи бджіл придатні більше для СВОЇХ умов. Карпатка і карніка - це практично одна порода, принаймні я таке найчастіше чув, і вона дуже добра для нашого регіону. Такщо тут ще питання, чи оправдовувало себе те масове засилля карпаткою ледь не всього "совка". Щодо гібриду під назвою "бакфаст", то навіть самі бакфастчики(напервішим являється Пронько) кажуть що ці бджоли для наших взятків не годяться...
Такщо карпатка не гірша від карніки, але карніка краще відселекційована і стабільніша в поколіннях.
Одна надія на наших матководів з ОМУ, я чомусь вірю що їм все вдасться, бо знаю декого з них особисто... :) :hi:
Укроп
Активний користувач

Порода бджіл карніка

Повідомлення Укроп »

Те що карпатка є популяцією карпатської карніки то це вже доказаний факт. Іван Михайлович думаю що повністю роз’яснить. Мігби і я тут пояснити, але він проводив всю роботу по генетичних дослідах, тому ліпше заслухати перше джерело. В цьому сезоні буде проведена масштабна робота по селекції як самої карпатки так і будуть робитись кроси карпатки з карнікою. Я наприклад дуже зацікавлений віддати на тестування маток від кросу карпатка Подолянка на карніку Бєлку Польської селекції. Маю матку такого кросу штучного осіменіння,і планую робити відразу весною группу аналогів. Дуже добре що є на світі Іван Михайлович. Людина робе неоціненний вклад у розвиток Українського бджільництва, і їсторія колись скаже який він по собі залишив слід. Тому робота ведеться, і думаю що все буде добре
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Порода бджіл карніка

Повідомлення Petrovych »

А мені ще дуже подобалися підходи до справи Міска Володимира Ільковича, Болюбаша Богдана, Воробця Петра. Не кажу що це єдині віддані справі люди, я з відношенням інших просто не знайомий особисто. А ще багато чув доброго про Дочинця, Паращинця, Паппа - Закарпаття, Вітушинського - Тернопільщина. Напевно що це далеко не повний список і досить суб'єктивний. Добре що гідні матководи об'єднуються, тоді можна сподіватися на добрий результат.
DIM
Активний користувач
Місце перебування: Броди
Кількість бджолосімей: 250
З бджолами з: 0- 0-1972

Порода бджіл карніка

Повідомлення DIM »

Доброго ранку колеги.
Часу мало , тому коротко. Карпатка і карніка , "ягоди одного поля" в розумінні виду. Наша Українська
карпатська популяція медоносних бджіл є близькою сестрою европейської карніки. Це доведено і морфометрично і генетично і практично. Скажу більше, останні проведені нами дослідження говорять про те, що матеріал, який ми маємо який ми відшукали в Закарпатті цього року,, більше чистопородніша карніка ніж відселекціонована німецька карніка. У наших карпатських бджіл , у відібраних пробах, відсутня кров меліфери-меліфери! а в багатьої зразках з німеччини ми знаходимо цей признак. Це говорить про те, що в подальшій селекції з нашою карпаткою, ми маємо всі шанси мати МИРОЛЮБНУ бджолу, про що не можна сказати за німецьку карніку. Якщо не працювати з европейською карнікою ( постійно довозити маток з Европи) то в 2-3 поколінні , на місцевому трутн,і бджола стане агресивнішою, природа відновить свій природній фактор захисту колонії який генетично сильний саме у меліфери-меліфери ( чорна европейська). Мало хто знає, саме агресивність німецької чорної бджоли призвела до заміни її на австрійську сіру миролюбну карніку.
Нами , ОМУ та відділ селекції карпатських бджіл ННЦ ім.Прокоповича, у 2017 році провели повну інвентаризацію пасік генетичного резерву карпатських типів, а також перевірили деякі пасіки наших колег "карпатчиків" ( Йовбак, Гайдар, Мерцен, Паращинець, Бобонич, Лендел, Фотул, і інших. Всього перевірено близько тисячі сімей. Ми виявили цікаві закономірності . Чим вище в горах розташована пасіка тим вищий кубітальний індекс .Також можна з впевненістю сказати що карпатська популяція бджіл має у своєму складі бджіл з низьким кубітальним індексом 2.5-2.6 ,і це властиво пасікам що знаходяться на низу , а не високо в горах! найбільш поширені в Карпатах пасіки де бджолам властиво середній кубітальний індекс 2.78-2.89, майже на всіх високогірних пасіках ми знаходили цілі колонії бджіл з високим кубітальним індексом 2.9-3-1. Зрозуміло , це маленький фактор морфометрії, і ще не говорить нічого про господасрько корисні ознаки тих чи інших популяцій карпатки, але дає нам право розпочати селекційний ЛІНІЙНИЙ процес . В цьому році ми відібрали групи чистопородних сімей, які по морфометричних параметрах годяться в якості засновниць нових мікроліній карпатських популяцій бджіл. Такі мікролінійні групи також будуть створені в кожному типі , ВУчківському, Говерла, Рахівському,Синевір та ще маємо пасіку з якісними показниками у Сваляві, умовно назвали Свалявським типом.Це пасіка Ігоря Йовбака. Окремо проведено дослідження в Колочаві. Там також виявили ряд пасік які могли б мати своє продовження у відновленні доброго, але забутого (втраченого) типу Колочавський. На жаль місцеві пасічники не виявили бажання продовжувати спільну селекційну роботу, і мені невідомо про подальшу долю цих сімей.
DIM
Активний користувач
Місце перебування: Броди
Кількість бджолосімей: 250
З бджолами з: 0- 0-1972

Порода бджіл карніка

Повідомлення DIM »

Шановні колеги, хочу повідомити що сьогодні в Україні ( Рівне) зареєстровано ще одну пасічницьку Громадську організацію КАРНІКА УКРАЇНИ.
Вітаю!
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Порода бджіл карніка

Повідомлення Petrovych »

DIM писав: 01 листопада 2018, 19:08 Шановні колеги, хочу повідомити що сьогодні в Україні ( Рівне) зареєстровано ще одну пасічницьку Громадську організацію КАРНІКА УКРАЇНИ.
Вітаю!
DIM, і я Вас вітаю. А можна трохи більше про організацію. :hi:
Відповісти