Хто живе в вулику(на правах господаря :) )

Хто в вулику і які їх функції.
Відповісти
Аватар користувача
Petrovych
Адміністратор сайту
Повідомлень: 412
З нами з: 19 січня 2018, 08:14
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 5 разів
Контактна інформація:

Хто живе в вулику(на правах господаря :) )

Повідомлення Petrovych »

Бджолина родина складається з трьох видів особин:
- бджолина матка
- робоча бджола
- трутень

Бджолина матка - особина жіночої статі з добре розвинутими репродуктивними органами. Основна функція - відкладання яєчок з яких робочі бджоли вирощують нових бджіл, маток чи трутнів. Матку бджоли вирощують з заплідненого яйця відкладеного в особливій чарунці-мисочці діаметром 9 мм(ройові маточники і маточники тихої заміни), або при певних обставинах перебудовують звичайну чарунку з відкладеним плідним яйцем, чи вже вилупленою личинкою віком до 4-х днів(свищові(рятункові)маточники). Годівля личинок здійснюється маточним молочком протягом всього періоду життя личинки до запечатування.
Етапи вирощування матки: яйце/личинка/критий розплід - 3/5/8 днів. Після виходу з маточника матку годують, чистять і через 3-4 дні виводять на ознайомчий обліт, а ще через декілька днів(5-6 після виходу) матка вже готова до спарювання. Статева зрілість матки приходить на 10-12-й день - тоді матка вже може почати відкладати ПЛІДНІ яйця. Отже від яйця, з якого виросте матка, до яйця, яке вона відкладе першим мінімальний термін - 25 днів. Тривалість життя маток теоретично 5 років, втім вже на 3-й рік якість матки може різко впасти, за рідким винятком.

Робоча бджола - особина жіночої статі з слабо розвинутими репродуктивними органами. Основна функція, а вірніше функції робочих бджіл - це практично весь букет робіт, які виконуються в бджолиній родині, окрім відкладання яєць і запліднення маток... Робочих бджіл вирощують в звичайних комірках(5,5 мм) з запліднених яєць, при цьому маточним молочком личинок годують тільки перші три дні, а потім до запечатування сумішшю перги і меду.
Етапи розвитку робочої бджоли: яйце/личинка/критий розплід - 3/6/12 днів. Після виходу молодих бджіл підгодовують, а на 5-6-й день вони здійснюють очисний обліт(бджоли ніколи, за винятком хвороби, чи перегрузу кишківника взимку не випорожнюються в вулику), далі роботи в вулику і вже на 15-18-й день, в залежності від стану і потреб сім'ї, бджоли починають вилітати в поле за нектаром. Тривалість життя бджіл дуже різна. Робоча бджола, яка вирощувала розплід і носила нектар живе в середньому до 40 днів. Якщо в вирощуванні розплоду була перерва(виведеня нової матки в сім'ї), то життя бджоли може тривати до 60-80 днів. Зимові бджоли, які не вирощують розплід і не переробляють нектар можуть жити до року.

Трутень - особина чоловічої статі. Основна функція - запліднення молодих маток. Крім того трутні виділяють багато тепла, чим допомагають бджолам підтримувати необхідних +34 С на розплоді. Трутнів бджоли вирощують в особливих трутневих комірках діаметром 6,9 мм з неплідних яець.
Етапи розвитку трутня: яйце/личинка/критий розплід - 3/7/14 днів.Статева зрілість трутнів настає на 10-12-й день після виходу. Тривалість життя трутнів визначається потребою сім'ї. Одним словом - вони інколи і зимують, якщо в сім'ї є проблеми з маткою, але до своєї старості все одно не доживають. Ті трутні, які спаровуються з матками, гинуть відразу після спаровування.
Відповісти