Допомога пачатківцям по догляду за бджолами

Що стосується безпосередньої роботи з бджолами. Питаємо, відповідаємо.
Відповісти
Назар
Місце перебування: галицький точок
Кількість бджолосімей: 30
З бджолами з: 30 травня 2015
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення Назар » 12 березня 2018, 23:50

:sorry: З метою допомоги людям які хочуть завести бджіл або бджолярам які тільки почали займатися цією справою давайте в цій темі допоможеите своїм досвідомі, доброю порадою і настановою. А початківці не соромтесь задавати перший погляд смішні питання. :empathy2:

Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 37 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych » 13 березня 2018, 16:56

Один мій знайомий часто повторював задаючи питання: "Я не боюся виглядати безтолковим, я боюся таким бути". :)
Втім давайте відкривати конкретні теми, себто починати тему з питання, або з викладення інформації. :hi:

ВітяЗ
Місце перебування: Обухів
Кількість бджолосімей: 1
З бджолами з: 20 квітня 2018

Повідомлення ВітяЗ » 02 травня 2018, 18:22

Привіт. Коли доречно міняти матку? Стару на нову.

Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych » 03 травня 2018, 08:34

Привіт! Це залежить від низки обставин і способу заміни. КОЛИ - це взагалі дуже неоднозначне питання, бо треба знати ваші умови. Найкраще це робити днів за 10 перед основним взятком, тоді і матку виведуть молоду і меду принесуть повний вулик, поки вона облетиться і зачервить. Ще варіант - перед безвзятковим періодом, як протиройовий захід(якщо багато розплоду і бджоли), а потім об'єднати сім'ю з відводком на медозбір. Далі залежить від самого способу заміни: забираєте матку взагалі, робите відводок на матку, а в сім'ю підставляєте нову плідну, чи не плідну, маточник на виході, чи даєте бджолам вивести свищову(контрольовану). Оскільки у Вас одна сім'я, то однозначно при заміні не варто просто забирати матку, а робити відводок. Щоб не відчутно ослабити сім'ю, то його робити доцільно, коли буде 8-9 рамок розплоду - відбираєте дві рамки розплоду, одну кормову і одну-дві суші, можна замість суші якусь маломедну. Якщо взятку нема ВЗАГАЛІ, то треба пильнувати, щоб і відводок і сім'я мали достатньо корму, або трохи і підгодувати для стимуляції(хоча б 200-300 мл сиропу через день-два).
В сім'ї найпростіше знайти рамку з засівом знизу і підрізати як я описав ТУТ, рамку з підрізаним позначити кнопкою, а за 5-6 днів переглянути УВАЖНО всі рамки і повидаляти ВСІ маточники, крім тих, що будуть на підрізаному стільнику внизу. Тут треба дуже уважно дивитися, бо свищові маточники бувають дуже приховані в будь-якій частині рамки. З маточниками на підрізаному ніяких маніпуляцій робити не треба - бджоли самі виберуть найкращий. Далі чекаєте поки молода матка облетиться і зачервить, це від підрізання може бути днів за 25. Коли розплід молодої Вас влаштує, а збільшувати пасіку не збираєтесь, то можете стару видаляти, а сім'ю об'єднати з відводком.
Це один з найпростіших варіантів, який мені спав на думку. А їх є багато різних... :hi:

ВітяЗ
Місце перебування: Обухів
Кількість бджолосімей: 1
З бджолами з: 20 квітня 2018

Повідомлення ВітяЗ » 04 травня 2018, 18:18

Дякую. :hi:

Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych » 05 травня 2018, 11:12

Я ще раз хочу наголосити, що в різних умовах по-різному, бо навіть безвзятковий період і основний взяток в різних частинах України перебігає по-різному.

ПС. Вітя3, варто таки ще хоч зо два вулики поставити. Одна сім'я - то підвищений ризик. Оптимально(з точки зору більшості в дискусіях) - чотири сім'ї і один порожній вулик. Роботи що з однією, що з 4-ма не набагато більше, а от ризики втратити пасіку зменшуються на порядок. Тому не просто міняйте, а розширюйте. :) :imho :hi:

Відповісти