"Джентельменський" набір пасічника

Що варто знати навіть до прийняття рішення зайнятися бджільництвом.
Відповісти
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 51 раз
Контактна інформація:

"Джентельменський" набір пасічника

Повідомлення Petrovych » 11 травня 2018, 11:36

Для тих хто починає хочу перелічити саме необхідне для початку, щоб не придбати зайвого, якщо "то не моє".
В першу чергу - це звичайно вулик і бджоли. До них рамки, дріт до рамок і вощину.
Одяг: Бажано не синтетику, мені найбільше подобається льняний. Не обов'язково костюм-скафандр - можуть бути вільні штани і сорочка на довгий рукав з верхньою застібкою. Взуття закрите, але легке і зручне. Подбати, щоб бджоли з землі не змогли заповзти в штанки.
Рукавиці - по потребі. Їх відсутність дисциплінує - з першого заходу на пасіку 13 років тому, ні разу їх не вдягнув. Втім - це не еталон, якщо є потреба - вдягайте. Тонкі аптечні не підійдуть, точніше не допоможуть, шкіряні до зварки - те що треба :biggrin: - жартую, бо чуття в пальцях потрібне хоч трохи.
Сіта: сама найпростіша(потім ще одна не завадить), але бажано з двома кільцями(друге внизу), щоб не прилипала до обличчя при вітрі. Фатин(сама сітка) на сіті має бути ДУЖЕ чорна, з тонких ниток і не створювати ефекту вуалі при огляді. Ще важливо, щоб затягувалася на шиї(не повністю :biggrin: ) і мала манжет до низу.
Інструмент: на початку можна обійтися лише димарем, стамескою і хоч якогось пасічного ножа(але рекомендую таки доброго - від Гуслія, наприклад - такого потім і продати зможете), для змітання бджіл підійде віхоть трави, або гусяче крило, або просто перо(пера). Ще "росинка" - досить звичайної порскавки, що накручується на ПЕТ пляшку. Ще корисна річ - вилочка для розпечатування, але і одним ножем можна обійтись.
Зі звичайного інструменту бажано мати під рукою молоток(молоточок), цвяшки 20 і 40 мм, трохи саморізів(фосфатованих до дерева - 25, 35мм) і викрутку, а також ножиці, звичайний ножик і степлер зі скобами на 6 і 10.
Реманент: бажано мати одну-дві кліточки Тітова, чи Гайдара, ковпачок для підсадки матки(не обов'язково).
Для навощування добре мати якогось трансформатора на 10-12 в, натомість дуже добре підходить зарядне від авто(випрямленим струмом навощування значно м'якше). Якщо нема трансформатора, то вже треба придбати валик для навощування. Ні в якому разі не корстуйтесь приспособами пониження напруги через соляний розчин, чи навіть автотрансформаторами(ЛАТР) - може гепнути не по дитячому.
В крайньому випадку можна просто зняти акумулятор з машини...
Засоби: оцет(протирати руки, щоб нейтралізувати запахи, в тому числі і отрути після вжалювання), м'ятні каплі(барбовал, корвалол - теж підійдуть), дерево для димаря(порохно) - не дуже трухляве і не дуже тверде. Трохи шпанеглів, себто канцелярських кнопок, для помітки певних рамок
Медогонка - це дуже важлива річ, але якщо для проби бджоли, то її купувати надзвичайно накладно. Тут варіанти - купити б/у стару і страшну, та довести до пуття(я б не рекомендував), купити б/у "полюдську"(важко знайти, але хтось переходить на автоматичні, то ж можна), позичити(взяти в аренду) - оптимальний варіант, або зробити "примітив" на одну рамку(сам таку хочу для ранньо-весняного меду "для себе") - труба, коритце на одну рамку і пару полос - ну це взагалі якщо тільки один вулик(це окрема тема)...
Трохи спішу. Щось згадаю - допишу.
Гуру - приєднуйтесь

Відповісти