Місце під пасіку

Що варто знати навіть до прийняття рішення зайнятися бджільництвом.
Відповісти
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 51 раз
Контактна інформація:

Місце під пасіку

Повідомлення Petrovych » 15 травня 2018, 16:19

Дуже важливим є вибір(оцінка) і облаштування місця, де Ви збираєтеся розмістити вулики. Надалі це може стати основною завадою в подальшому занятті бджолами.
Законодавчо розміщення пасіки регламентовано Законом України "Про бджільництво", де розписані певні санітарні норми. АЛЕ! (Велике і тлусте!) - це закон для пасічників, а є ще поняття добросусідських відносин і співіснування, де норми переклеслюється всі ті вищезгадані і глаголять вони приблизно таке: якщо ваші сусіди будуть категорично проти утримання за плотом вами бджіл, то Вам не допоможе ніякий "Закон про бджільництво" - загрузнете в судових тяганинах і таке інше. Отже прочитавши "Закон..." і вибравши затишне місце для пасіки, спроектувавши огорожу, навіс для реманенту(при потребі) і підставки під вулики, обходьте всіх близьких сусідів(тільки суміжних, бо в запоребриків законом вказано - згода сусідів в радіусі 100 м) і питайте чи вони не будуть проти, при цьому теоретично підготуйте промову про покращення врожаю огірочків і помідорчиків, а також корисність продуктів бджільництва, які і їм перепадуть, як добрим сусідам. Надалі будьте готові до додаткових витрат на пригощання сусідів медом і купівлю час від часу породистих маток незлобливих порід(що, до речі, буде потрібно для комфортного перебування поруч з пасікою і ваших близьких та рідних).
Цифри по пам'яті: пасіка в житловій зоні має бути обгороджена огорожею 2,5 м висоти(для того щоб "підняти" лет бджіл цілком достатньо і 2-х метрів, але...) і знаходитися не менше 15 м від входу до сусідського будинку(це також можна обговорити з сусідами, при умові доброї огорожі і незлобливих бджіл). Огорожа повинна бути щільною, щоб бджоли не помічали рух за нею. Я у Львові сітку-рабицю обв'язував очеретом в один ряд, приблизно з проміжком до 1см, цього було досить, щоб бджоли не реагували на сусідських дітей за такою огорожею. Непогано посадити живопліт, але тоді потрібен час на його впорядкування - зате гарно. Найпростіша огорожа, як на мене, - це сітка для затінення. Варіантів багато...
Удачі! :hi:

Oleg Riy
Ваш статус: Любитель
Місце перебування: Львівщина
Кількість бджолосімей: 3
З бджолами з: 19 травня 2019

Місце під пасіку

Повідомлення Oleg Riy » 15 травня 2018, 17:59

Гарні поради. Але питання? Якщо від сусіда є паркан висотою 2 м, і власне поруч ростуть дерева, чи потрібно ще чимось загороджувати?
І чи не є тим погано що власне та загорожа до 12години робить тінь, чи краще вибирати інше місце?

Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 51 раз
Контактна інформація:

Місце під пасіку

Повідомлення Petrovych » 16 травня 2018, 08:28

Це скоріше питайте у сусіда. :) Ваша задача зробити всі умови, щоб сусіди Вам не дорікали бджолами - це головне. Якщо до Вас не буде претензій, то і за огорожу Вас ніхто не питатиме. Практично огорожа потрібна як аргумент при спірних питаннях. Ще вона в певній мірі створює затишок на самій пасіці - але то чисто емоційно - мені дуже комфортно на пасіці за живоплотом, як в іншому просторі :). Ну і крім сусідів, треба подумати і про себе та про тих, хто з Вами буде на подвір'ї(в саді, на городі), якщо буде...
Тінь на пасіці це дуже добре - не буде нагрівати вулики, те що до 12-ї - трохи затримає ранковий виліт, але в прохолодну погоду ранішнє сонце не буде стимулювати вильоту бджіл на холод. :imho

Віктор60
Активний користувач
Місце перебування: Хмельницький
Кількість бджолосімей: 5cu4
Подякували: 8 разів

Місце під пасіку

Повідомлення Віктор60 » 17 травня 2018, 19:33

Повністю згоден з Петровичем.Хочу додати,що при достатній кормовій базі,відсутності хвороб бджіл,правильному поводженні з бджолами і {особливо} сусідами злоби не відбувається.Не знаю як,але мені (слава богу) везло з сусідами всі 58 років.

Відповісти