До відома пасічників і аграріїв

Закони, норми, акти, страхування, правові питання...
Відповісти
Аватар користувача
Petrovych
Адміністратор сайту
Повідомлень: 403
З нами з: 19 січня 2018, 08:14
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Контактна інформація:

До відома пасічників і аграріїв

Повідомлення Petrovych »

Інформація яку необхідно знати та виконувати власникам пасік, об’єднанням пасічників та керівників господарств що займаються обробітком земель.

Згідно ЗУ «Про бджільництво» ст. 13 – кожен хто тримає у власному користуванні пасіку повинен бути зареєстрований в місцевих органах самоврядування, за місцем проживання, мати на неї ветеринарно-санітарний паспорт.

Дотримуватися правил «добросусідства», розташування пасіки згідно чинних норм, брати до уваги рішення сусідів, при утриманні великої кількості бджіл ( більше 10) розташовувати їх за межами села або на окраїні ( так як пасіка є видом діяльності то до них діють санітарні вимоги щодо санітарної зони, а саме 300 м до населеного пункту – Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів).

Пасіка що утримується в населеному пункті має бути огороджена суцільним парканом висотою 2,5 метри – інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл п. 1.3

Проходити щорічне лабораторне дослідження підмору бджіл.

До відома керівників агро-формувань та власників земельних ділянок

Згідно закону України «Про бджільництво» , Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл», . Державні санітарні правила « Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»

Необхідно дотримуватися вимог чинного законодавства, та сприяти розвитку бджільництва, адже це підвищує запилення рослин, та підвищує врожайність якщо звичайно не використовувати самозапилюючі гібриди рослин.

При проведенні обробок згідно ст. 2 ЗУ «Про бджільництво», необхідно повідомити через засоби масової інформації за три дні до обробки, сільських голів (для повідомлення пасічників) , спілки пасічників, пасічників пасіки яких знаходяться на відстані 10 км про обприскування вказавши час обробки, препарат, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Проводити обприскування в час коли найменший літ бджоли – ранок, вечір, та в безвітряну погоду,

Статтею 38 цього ж Закону передбачено що, порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно – правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Відповідальність за порушення законодавства несуть особи, винні в наступному:

Неповідомленні ( приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;
Порушені технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Також для покращення роботи щодо профілактики отруєнь та хвороб бджіл необхідно проводити інформаційну роботу залучати до якої необхідно органи місцевого самоврядування – сільський голова, та аграрників – керівників та одноосібників що проводять обробіток земель, проводити зібрання пасічників де висвітлювати болючі питання та виносити їх на обговорення на скликаннях сільських та селищних радах. Проводити реєстрацію пасік в сільських радах для повідомлення що пасіки є на території села і що повинна проводитись робота по їх захисту в плані повідомлення про обробки, та повідомлення аграріїв про необхідність дотримання діючих законів, і про відповідальність в разі невиконання.

Пам’ятайте, що кожна з сторін відповідає перед законом щодо невиконання діючих норм.
Відповісти