Про продукти бджільництва

Що дають нам бджоли і яка з цього користь. Куточок споживача
Відповісти
Аватар користувача
Petrovych
Адміністратор сайту
Повідомлень: 390
З нами з: 19 січня 2018, 08:14
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 57 разів
Контактна інформація:

Про продукти бджільництва

Повідомлення Petrovych » 01 березня 2019, 10:29

Загально прийняте поняття продукту бджільництва це мед. Без сумніву, що мед корисний і смачний продукт харчування, аналога якому в природі не знайти, проте слід зауважити, що мед - це самий "простий" продукт з вулика, якщо говорити про цінність для здоров'я людини і лікувальні якості. Слід з радістю зауважити, що останніми роками загал все більше говорить про інші дари бджіл - пилок(обніжку), пергу, маточне молочко... Але як і про все бджільництво,  про ці продукти познання в громади ще дуже посередні і часто межують з легендами, якщо не з анекдотами. Це не докір, це акцентування на низькій культурі споживання бджолопродуктів, спричинене недостатньою рекламою, чи точніше низькою інформативністю про їх корисність, бо мед і його "супутники" не приносять стільки прибутків, як м'ясо з гелем, шоколад з сої, масло з кокосових жирів і інші "рейтингові" продукти. А реклама медикаментів(офіційно заборонена для показу) настільки глибоко зомбує свідомість наших громадян, що декілька десятків гривен за літру меду, вживання якого захистить від хвороби на багато місяців, здається високою, як для продукта харчування, а сотні гривен потрачені на ліки в разі хвороби, вважаються раціонально витраченими, не зважаючи на їх побічні дії в шкоду здоров'ю...
Отже ми на сторінках цього сайту хочемо як можна детальніше і доступніше розповісти про мед, пилок, пергу, маточне молочко і решта дарів вулика, щоб зацікавити байдужих, і переконати тих, хто сумнівається та ствердити в переконанні  прихильників, а всім надати поради в правильному вживанні цих цінних продуктів. Слід зауважити, що в бджолиному вулику нема нічого зайвого. Абсолютно все, включаючи загиблих бджіл і навіть деяких шкідників, є корисним для людини.
Ось детальний перелік:
мед, пилок(бджолина обніжка), перга("бджолинний хліб"),  маточне молочко, гомогенат трутневого розплоду. Це перлік того, що можна вжити як їжу.
Окрім того у вулику ми маємо не менш корисні: віск, прополіс, забрус, підмор і лиинки воскової молі...Відповісти