Гомогенат трутневих личинок

Що дають нам бджоли і яка з цього користь. Куточок споживача
Відповісти
Аватар користувача
Petrovych
Адміністратор сайту
Повідомлень: 418
З нами з: 19 січня 2018, 08:14
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 20-25
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 5 разів
Контактна інформація:

Гомогенат трутневих личинок

Повідомлення Petrovych »

Трутневий гомогенат, або гомогенат трутневих личинок(ГТЛ) часто називають трутневим молочком через його консистенцію і колір, хоча він ніякого відношення до молочка не має. Отримують його з личинок трутнів в стадії 6-7 днів(перед запечатуванням). Інтерес до лікувальних властивостей ГТЛ за останні 10 років значно зріс. Це природній біостимулятор, джерело гормонів, але не являється замінником гормонів, як фармацептичні гормональні препарати. На 50% гомогенат не поступається маточному молочку, проте є значно дешевшим.
У трутневом гомогенаті містяться: амінокислоти 11,4 % (Значна кількість незамінних амінокислот : лізину - 8,2% , гістидину - 3,3 %, триптофану - 2 %  і т.д.); білки 10-20 %; жири 5-6,3 %; вуглеводи 1-5,5 %;   глюкоза - 3,16-5 %; фруктоза , сахароза до 0,5%.
З ліпідів поліненасичені жирні кислоти складають 10 % , насичені - 45 % , мононасичених - 27,5 %.
Мікроелементи в гомогенате трутневих личинок ( мг /%) : К - 0,50 ; Na - 38 ; Са - 14 ; Р - 199; Mg - 2 ; Fe - 3 , 23 ; Mn - 4 , 40 ; Zn - 5 , 54 ; Сі - 2 ; Cr , Co , Ni , Ag , Au і ін.
Вітаміни водо- та жиророзчинні ( МО/г) ; А - 0,54 ; Е , B1 , В2 , ВЗ , В6 ) . Органічні кислоти ( 16 загальних і 21 вільних ) , а також амінокислоти , ферменти, і т.д. За вмістом вітаміну Д трутневий гомогенат перевершує навіть риб'ячий жир. У ньому близько 73 % води , а Рн дорівнює 6,5 +/- 0,29.
Механізм дії гомогената трутневих личинок
ГТЛ, маючи інше біологічне походження,  за своїми властивостями багато в чому схожий на маточне молочко. Досліджено , що склад трутневого гомогенату на 50 % тотожній зі складом маточного молочка. У порівнянні з маточним молочком в ньому значно більше функціональних груп ферментів і гормонів. Завдяки цьому , багато авторів вважають , що саме гомогенат трутневих личинок добре відновлює функцію сім'яників і передміхурової залози , стимулює центральні механізми регуляції утворення чоловічих статевих гормонів , збільшення сперматогенезу . Деякі автори вказують , що трутневий гомогенат ефективніше віагри в кілька разів. У жінок трутневе молочко добре регулює функцію яєчників , підвищує статеву активність.
Вважається , що по вітамінному складу гомогенату трутневих личинок немає рівних , а тому його можна широко застосовувати там , де є в цьому потреба.
Відповісти

Повернутись до “Продукти бджільництва”