Віск. Перетопка, очистка та вироби з нього

Способи, методи, технології і засоби добування продуктів з вулика
Відповісти
Назар
Активний користувач
Місце перебування: галицький точок
Кількість бджолосімей: 30
З бджолами з: 30 травня 2015
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення Назар » 08 лютого 2019, 15:00

Доброго здоров'я шановні друзі. За невеликий свій шлях з бджолами забезпечив свою пасіку відбудованими стільниками, запасом вощини, а також і воском. Зараз є декілька кілограм гарного воску з забрусу, а також віск із перетоплених стільників. Звісно що віск із забрусу набагато кращої якості і вигляду. Із залишків воску хочу попробувати робити свічки на презенти друзям і також для себе. Однак на превеликий жаль віск із перетоплених щільників не має такого привабливого кольору. При перетоплені стільників віск я проціджую через сито для проціджування меду з неіржавкий котре складаєтеся з двох сит (раніше стогувало для проціджування меду після медогонки, тільки вушка відломилась, придбав нове) та зливаю в пластикові 5 літрові відра, таким чином відбувається механічна очистка воску. Може хтось з шановного товариства підкаже як можна зробити хімічну очистку (або інший метод) для висвітлення воску. А також технології виготовлення форм для свічок та інших виробів з воску.

sij
Адміністратор сайту
Місце перебування: Сколе
Кількість бджолосімей: 15
З бджолами з: 19 травня 1982
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення sij » 08 лютого 2019, 18:52

Очищати краще через колготки, а висвітлювати - сто грам оцту у воду при перетоплюванні. Віск стає жовтенький як дитяче.....

Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 51 раз
Контактна інформація:

Повідомлення Petrovych » 10 лютого 2019, 06:10

Теж через колготи ціджу. А ще після цього посудини з воском вкутую чимось теплоізоляційним. Чим довше віск остигає, тим краще очищується.

Відповісти