Витопка воску.

Способи, методи, технології і засоби добування продуктів з вулика
Ворон
Активний користувач
Місце перебування: Сокальщина.
Кількість бджолосімей: 50+
З бджолами з: 01 квітня 1992

Витопка воску.

Повідомлення Ворон »

Я перетоплюю стару суш використовучи стару центрифугу для стіраних речей,вихід воску доходить до 160 грам з рамки дадан. :hi:
Вкладення
P_20170116_141227-800x450.jpg
r_xRtUISFno-800x450.jpg
Ворон
Активний користувач
Місце перебування: Сокальщина.
Кількість бджолосімей: 50+
З бджолами з: 01 квітня 1992

Витопка воску.

Повідомлення Ворон »

Перетопив вже усім пасічникам в своєму кущі. :hi:
Вкладення
P_20171213_121218_1_p-800x450.jpg
P_20171123_111922_1_p-800x450.jpg
dMEgWMlUmrA-450x800-337x599.jpg
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

Витопка воску.

Повідомлення Petrovych »

Перенесено зі старого форуму.
Попав в поле зору цікавий воскопрес
Ілюха писав:Подібним, тільки саморобним користувався. Вихід супер. Був зичений, буду робити собі.
Я зичив і будуробити собі з кастрюлі нержавійки. Розмір це хто який хоче. Бажано щоб стінки були рівні. на низ робиться клітчасте дно з тонких планок, також по кругу з тих же планок прикручуємо до тонкої полоси, робимо так щоб не притискався мішок до стінок кастрюлі. З надвірку кастрюлю укріплюємо ободами, тако укріплюємо дно. Від дна до верху пускаємо полосу, її пукаємо вище кастрюлі. Зверху виточену шрубу, кріпимо до плано, але так щоб можна було знімати при загрузці та розгрузці.Буду мати можливість зфотографую і виставлю.
Тепер подумую зробити приблизно так як на ролику. Такі вставки раніше продавались. Тай дешевше, непотрібно токаря.
Бортник
Адміністратор сайту
Ваш статус: Матковод
Місце перебування: Харківська обл.
Кількість бджолосімей: 50
З бджолами з: 15 травня 2002

Витопка воску.

Повідомлення Бортник »

Моє вітання, друзі!
Довго колись роздивлявся цей воскопрес у магазині. Гарна штука, але... На той час я вже кілька сезонів користувався воскотопкою що зробив за порадою Володимира з Дніпра. Не пам‘ятаю чи робив креслення, але тепер вже зроблю трошки згодом. А поки що на словах...
Ідея така сама, але без самого механізму - він, як виявилося, непотрібний. Той самий баняк, внутрішня ємність для сушнику та кришка з сітки. У внутрішній бак кладу дві гирі по 5 кілограм, щоб не вспливав. Варю також близько 40 хвилин. Віск поволі спливає на поверхню і його можна зливати через кран. Але в моїй конструкції крану нема про що можна тільки жалкувати... Алгоритм роботи такий: заклав, розварив, остудив і вранці забрав круг воску 2-2,5 кілограми.
Зі збільшенням кількості сімей і відповідно кількості воску у обігу цей спосіб здався не дуже ефективним і я придбав справжній воскопрес у Баняка. З‘явилася можливість ще давити сік для медівки... Але то вже інша тема :)
Креслення та опис технології скоро викладу тут.
dust
Активний користувач
Місце перебування: м.Чернівці
Кількість бджолосімей: 150
З бджолами з: 0- 0-1988

Витопка воску.

Повідомлення dust »

Я перетоплюю воскосировину в ще радянській паровій воскотопці. Віск стікає у відерко з нержавійки, яке входить в бак воскотопки. Якщо воску набереться відерко майже повне - я його ставлю всередину воскотопки на дерев"яні бруски, попередньо вийнявши ємність з мервою, щоб віск остивав всередині воскотопки.Тоді круг воску виходить такий як треба. Після проварення на протязі 5-6 годин мерву висушую і міняю на вощину.
-0148а.jpg
Мені цей метод перетопки підходить ще й тому, що в мене майже нема чорних сотів, а тільки язики як бджолині так і трутневі, а також зшкребки з рамок і дна вуликів. Тому виходу воску не можу визначити.
Сьогодні випадково зустрів пасічника, який шукав на металоломі два нержавіючі баки від давніх пральних машинок щоб зробити з них воскотопку - віск має "центрифугуватись", і ще має бути подача гарячого пару. Вибачте за словесну"белеберду" - я прийшов на кінець бесіди , а чоловік поспішав і не став повторювати для мене. Одно сказав, що дуже ефективна і не треба ніякого пресування.
Які в кого є думки?
sij
Адміністратор сайту
Місце перебування: Сколе
Кількість бджолосімей: 15
З бджолами з: 19 травня 1982
Контактна інформація:

Витопка воску.

Повідомлення sij »

Ось зробив собі за два дні, перевірив, сподобалось: :good:
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Витопка воску.

Повідомлення Petrovych »

6-го листопада(2011) трохи згадували воскотопки і переглядали вже нашумівший фільм про парогенератор Перевалова

В коментарях є посилання на форум, де в деталях описано процес виготовлення.
На Вайбер наш колега скинув креслення цього пристрою. Розміри трохи різняться, але ж всі знають, що розмір - то не головне! :)):
Ось креслення
08.11.16 - 1.gif
Бортник
Адміністратор сайту
Ваш статус: Матковод
Місце перебування: Харківська обл.
Кількість бджолосімей: 50
З бджолами з: 15 травня 2002

Витопка воску.

Повідомлення Бортник »

Давно заходив на Галицький точок, багато подій різних трапилося за цей час. Гадаю що тепер буду частіше сюди заглядати сюди - душа прагне затишку))).
За цей час придбав собі воскопрес Кулакова. Користуюся ним вже два сезони точно. Дуже вдала ідея. Але є таки невеличке "але". Автоматика підтримування необхідної температури виконана ...недосконало. Треба задіяти якийсь бюджетний терморегулятор щоб зменшити гістерезис. Бо коли стає вже трохи зимно на дворі - віск не плавиться навіть, незважаючи на утеплення... Пристосував баняк відповідного розміру - і "буржуйка" - знай тільки дровця підкидуй. Вузол віджимання виконано добротно, хоча в умілих руках трішечки деформував важіль. Але поправив... Нічого страшного у тому що вода кипить не бачу. Критичні для воску температури знаходяться далеко від температури кипіння води. А чистота воску визначається щільністю мішка - все просто.
dust
Активний користувач
Місце перебування: м.Чернівці
Кількість бджолосімей: 150
З бджолами з: 0- 0-1988

Витопка воску.

Повідомлення dust »

А мене троха заінтрегувала у витопці воску центрифуга Генадія Ткаченка - відео
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Витопка воску.

Повідомлення Petrovych »

Цікава річ! Тільки є питання до виходу воску. Ми про це говорили на зібранні. По теорії вага листа вощини десь біля 80 гр. По тій же теорії бджоли надбудовують ще стільки ж. Це свіжовіжбудовані теоретично мали б важити хай 150-160 гр. Чесно скажу на свій стид, ніколи цього не перевіряв, але варто було б... Це мова іде про рамки Дадана, себто на 300. Рути - на 230, це грубо 0.76 від Дадана, себто в пропорції від 150 гр - це 115. Припустимо містки, язики, тощо - це ще хай 10% - 126, хай 130 гр. Перетоплюють вже темні стільники, де частина воску заміщується лялечковими сорочечками. Звідки вихід чистого воску 140 гр.? Втім це я чисто теоретично. На практиці звичайне розварювання без пресування мені давало до 1 кг з 10 рамок Дадана. 140 з Дадана - це просто мрія... Помацати треба пальцями... :)
Відповісти