Витопка воску.

Способи, методи, технології і засоби добування продуктів з вулика
Ворон
Активний користувач
Місце перебування: Сокальщина.
Кількість бджолосімей: 50+
З бджолами з: 01 квітня 1992

Витопка воску.

Повідомлення Ворон »

В мене з рамки на 300 вийшло 160 грам воску,використовував центрифугу.:hi:
sij
Адміністратор сайту
Місце перебування: Сколе
Кількість бджолосімей: 15
З бджолами з: 19 травня 1982
Контактна інформація:

Витопка воску.

Повідомлення sij »

У мене 136 гр з рамки на 300
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

Витопка воску.

Повідомлення Petrovych »

Переніс найбільш інформативні повідомлення про витопку воску зі старого форуму.
Декілька повідомлень про вихід воску навмисно, бо попри свій скептицизм, я того року таки переконався, що до 160 гр воску з однієї рамки - це реально.
Тепер коротко як я до того прийшов. Була сонячна(і лишилася), позичав парову - ну ДУЖЕ важка мерва залишалася, потім були спроби зімітувати ВПК, проте все дуже примітивно(зімітовано) і бажаного результату не дало. Вихід був в районі 100 гр з рамки на 300. Минулого року вийшло так, що я придбав навесні десь 180 рамок на перетопку(покинута пасіка із-за хвороби) і щоб не пропала суш, позичив в alexbee прес, що складався з рами, алюм каструлі десь на 9-10 л і домкрата з оснасткою - поршень, сіточка на дно і таке інше. Від батька в спадщину залишився ал. бак, літрів на 50 від САУ здається. Післі нехитрих маніпуляцій ми його переробили на бак з теном на 2 кВт - вийшла чудова ємність для розварювання суші. Перед тим був процес розварювання на дровах - не сподобався процес постійного підкидання дров, правда і пічка була трохи заслаба. А так увімкнув і робиш собі щось. Перший раз вода прогрівалася десь за 45 хв, а потім казка - 10 рамок запихнув, потім перевернув - рамки чисті, прокипячені, дроти цілі і вся суш в бачку. Ще поварити трохи і під прес, правда пресувати приходилось одну партію за три заходи, але 1,5 - 1,6 кг за цикл виходило. Я зрозумів чому такий вихід, що не вписується в розрахунки. Багато рамок, окрім площі стільників мають воску на планках, та і самі стільники бувають відтягнуті більше стандарту... Одним словом, я таким чином відмовився наразі від інших методів. Може, згодом... :)
І ще один нюанс в моїй практиці. Всі переважно перетоплюють віск восени і взимку, а в мене реально найсприятливіший час - це липень, коли я у відпустці і постійно на пасіці. Тоді і на дворі без проблем вдається перетоплювати - бджоли абсолютно не заважають. Взимку на дворі не потопиш, а приміщення в мене підходящого нема. Отаке в мене наскокове пасічникування. :hi:
Ворон
Активний користувач
Місце перебування: Сокальщина.
Кількість бджолосімей: 50+
З бджолами з: 01 квітня 1992

Витопка воску.

Повідомлення Ворон »

Комусь доказувати що земля кругла охоти немаю,кожен повинен вирішити для себе сам,я за роки пасічникуваня пробував все,але мене завжди заворував вигляд стіраних речей після машинки автомат,навіть купив барабан від неї,бачив на ютубі,аж поки неналіз на олх на совдепівську портативну центрифугу,найшов ту яка робилась під заказ з нержавійки для парт-шишки,зразу заказав і почав її лаштувати під віск,тепер іншого нетреба,щей підробляю нею,виручаючи колег,за один раз іде 5 літрів розвареної воскосировини,кручу 1-1.5 хвилини,витопки приймати відмовились,за осінь і початок зими здобуток,32 кг. :hi:
Вкладення
P_20180226_163641_1_p-640x480.jpg
P_20170208_104528_1_p-450x800-337x599.jpg
Відповісти