Мічення маток

Загальні питання по сезонних роботах
aleksbee
Місце перебування: Львів
Кількість бджолосімей: 20
З бджолами з: 01 червня 1906

Мічення маток

Повідомлення aleksbee »

Пропоную поговорити про мічення маток.Потрібно - не потрібно,хто чим,які приспособи використовуєте.Ділимося досвідом.
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

Мічення маток

Повідомлення Petrovych »

Мітити треба! Це в багатьох випадках економить час, бо в певних умовах і мічену матку важко знайти.
Другий нюанс - тиха заміна. Тоді чітко видно де стара матка, а де молода. За 8 років мав нагоду два рази спостерігати двох маток в одному вулику(тихих замін було більше). При наявності мітки знаєш яку куди відсадив(якщо вирішив стару залишити).
Мічу матки з першого року заняття бджолами. Спочатку не заморочувався з кольором мітки, а для мічення використовував аппарат з Польщі
img274.jpg
Правда для мічення потрібно було дві людини ;D - мій колега Роман(в нас вулики на одному точку) лапав апаратом матку і притискав до сітки, а я ставив мітку...
Потім, коли тримав бджіл у Львові на Левандівці і не було кому тримати апаратом матку, то зробив собі таку приспособу(сітка еластична на великому кільці для ключів)
img299.jpg
Нею притискав матку на стільнику однією рукою, а другою ставив мітку скрізь сіточку...
Зрозуміло що обидва способи не дуже зручні і досить трудоємкі.
Тепер ми з Романом вже третій рік перейшли на дотримання кольорів міток по роках
а мітити наловчилися вже тримаючи матку в руці, тут головне не взяти її за черевце, а тільки за грудку. Для нанесення фарби використовуємо приспособу, яку побачив в Міська Володимира Ільковича:
в отвір кришечки від фарби вставлений ПОРОЖНІЙ стержень від кулькової ручки, в який на кінчику вставлено шматочок поролону. При вийманні вся фарба зі стерженька знімається, залишається тільки крапелька на поролоні. Поролон не повинен виступати за діаметр стержня, тільки трошки знизу.
aleksbee
Місце перебування: Львів
З бджолами з: 01 червня 1906

Мічення маток

Повідомлення aleksbee »

Пробував і я такою приспособою - не сподобалось, замало фарби набирається, напевно я щось не так роблю...
Після мічення залишив вкліточці, так себе поводила наче хотіла стерти з себе фарбу (лак для нігтів),кліточку повимазувала
Не простіше її одразу випустити в місці мічення (на тій само стороні стільника)де ми її відшукали?
Бортник
Адміністратор сайту
Ваш статус: Матковод
Місце перебування: Харківська обл.
Кількість бджолосімей: 50
З бджолами з: 15 травня 2002

Мічення маток

Повідомлення Бортник »

При міченні маток я ніколи не користувався ніякими приспособами для утримання матки, тримав просто в руці. Треба акуратно взяти матку за грудку і так можна протримати її доволі довго, аж поки фарба не висохне. По фарбам - перепробував геть усе що можна, від нітроемалей і ПФ-115 до лаку для нігтів і фарби з пузирків для підфарбовування автомобілів... Останні років зо три користувався спеціальними маркерами з нітрофарбою. Різкий і доволі стійкий запах інколи ставали причиною неприйняття сім‘єю неплідних маток, з плідними трохи легше. А цього року придбав в beebest маркер з фарбою на водній основі, без запаху. Дуже задоволений. Здається що сохне фарба швидше за нітролак..... Віддаю перевагу маркерам з тоненьким кінчиком. Це дозволяє мітку не ставити, а саме намалювати таку як забажаеш.
Окрема тема - опалітки з номерами, придбав але поки що не випробував. Дивлячись на закордонних маток з такими мітками схиляюсь до застосування цього засобу. Справа в тім що опалітки добре відбивають світло і бачиш матку ледь розсунувши рамки. Але це наступний етап...
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Мічення маток

Повідомлення Petrovych »

aleksbee писав:Не простіше її одразу випустити в місці мічення (на тій само стороні стільника)де ми її відшукали?
Так і роблю. Мічу, декілька секунд почекаю, щоб фарба підсохлі і випускаю на ту рамку, з якої взяв.
А чому фарби замало набирається? В мене все нормально. То треба на очі побачити... :)
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Мічення маток

Повідомлення Petrovych »

Віктор Мних писав:Метод мічення маток мене зацікавив. Мабуть навесні спробую таким способом помітити маток. Минулого року купив спеціальний маркер в магазині "Пасіка" ( не пам'ятаю назви і до речі досить не дешевий) але користі з нього майже ніякої. Фарба з маркера виділялася дуже погано, тож тиснути на матку не бажано. Чому так ,не знаю і до того ж термін придатності в був у нормі.
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Мічення маток

Повідомлення Petrovych »

Король Орест писав:
Бортник писав:По фарбам - перепробував геть усе що можна, від нітроемалей і ПФ-115 до лаку для нігтів і фарби з пузирків для підфарбовування автомобілів... Останні років зо три користувався спеціальними маркерами з нітрофарбою. Різкий і доволі стійкий запах інколи ставали причиною неприйняття сім‘єю неплідних маток, з плідними трохи легше.
Віктор Мних писав:Минулого року купив спеціальний маркер в магазині "Пасіка" ( не пам'ятаю назви і до речі досить не дешевий) але користі з нього майже ніякої.
Пробував багато - зупинився на "Sniezka"емаль акрилова,білий глянець,на водній основі.
По інструкції - для дерева,металу і тд.час висихання 4год.,на матці декілька сек.,потрібний колір - додаєте барвник,без запаху,гарно лягає,розчинник -вода.
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Мічення маток

Повідомлення Petrovych »

SASHA.OK писав:
Віктор Мних писав:Метод мічення маток мене зацікавив. Мабуть навесні спробую таким способом помітити маток. Минулого року купив спеціальний маркер в магазині "Пасіка" ( не пам'ятаю назви і до речі досить не дешевий) але користі з нього майже ніякої. Фарба з маркера виділялася дуже погано, тож тиснути на матку не бажано. Чому так ,не знаю і до того ж термін придатності в був у нормі.
Коли перший раз я попробував мітити, то тоже стикнувся з такою самою проблемою. Вихід знайшов прост, спочатку до чогось твердого (наприклад до нігтя) притискав маркер щоб вийшла фарба, ну а потім коли фарба була на стержні то було достатньо легенько доторкнутись стержнем до матки щоб мітка залишилась на матці.:hi:
Igor
Місце перебування: Жовква

Мічення маток

Повідомлення Igor »

Чим краще мітити маток? Маркером чи наклейками?
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Мічення маток

Повідомлення Petrovych »

Наклейками(палітками) красивіше, маркером простіше і швидше, як на мене.
Відповісти