Зимівля

Загальні питання по сезонних роботах
Petrovych
Адміністратор сайту
Ваш статус: Пасічник вихідного дня
Місце перебування: Львів-Тустоголови
Кількість бджолосімей: 25-30
З бджолами з: 08 травня 2005
Контактна інформація:

Зимівля

Повідомлення Petrovych »

Почали поступати перші тривожні дзвіночки. На Вайбері хлопці викладають фото голодних сімей, хоча на осінь з кормами було все гаразд. Я був на пасіці 4-5-го січня, там в мене наразі лише один прокол - сидів голодним один відводок, який мав об'єднати з сусіднім на повномедні ще восени, але така доля "наскокового" бджільництва - то дощ, то блискавка, то болячка, то с-чка... Там добрих 3 вулички бджіл, підставив їм збоку по одній медовій, а потім буду тістом витягувати - це буде безпечніше, ніж зараз об'єднувати. Зате той другий відводок, теж на 3 вулички, сидить на 5-х повномедних... 25-го вже загляну до всіх. Принаймні на початку листопада з кормами було все гаразд і до НР сім'ї не виявляли ніякого занепокоєння. Будьмо пильні! :hi:
Укроп
Активний користувач
Ваш статус: Матковод. Порода бджіл карніка
Місце перебування: Черкаси
Кількість бджолосімей: 80
З бджолами з: 01 жовтня 1990

Зимівля 2018-2019

Повідомлення Укроп »

Да даний час можу сказати що зимівля у мене проходе ідеально. Підмору в сім’ях мізер, всі вже піднялися на верх рамок, і тепер будуть рухатись до задньої стінки. Зимовою підгодівлею ніколи не займався і не буду того робити в подальшому. Я завжди готую сім’ї в зиму так, щоб весною до сталого тепла харчів вистачало вдосталь.
Podolianka.jpg
Так зимує на даний час сім’я з маткою карпатки Подолянка. Її мені в 2017 році подарував разом з пакетом Іван Михайлович.
Дуже сильно сподобались вулики із ППУ, переведу всі материнські сім’ї в такі вулики. Але в Хімекселені замовляти не буду, тому що там якість кульгає. Буду замовляти в іншому місці, там якість і ціна хороші. Вологи взимку зовсім не спостерігаю, плівкою в зимку не користуюсь.
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Зимівля 2018-2019

Повідомлення Petrovych »

Гарно сидять, тільки те що зверху, хоча для сильних сімей, то не критерій, як на мене. В мене так слабачки минулого року пішли верхом, а знизу мед залишився. Цього року я всім зробив холодний верх і холодні боки, як радить Малихін. Скажу що результат є, практично всі сидять таки внизу. Холод робив порожніми дерев'яними корпусами, на ППУ теж так ставив - по клубу плівка, порожній корпус і тоді дашок. Дашки в мене всі утеплені і нема піддашків. Звичайно ж внизу порожній корпус і сітка на все дно(денця "примітив" - чотири бруски, обтягнуті знизу сітою, льоток на всю ширину). Забрав ті холодні корпуси десь аж перед новим роком. Це все мова про корпусні на 145 рамку, але більшість з них запустив в зиму таки на 300 в комерційних цілях... :)
ППУ брав з Києва і в з Хімекселенту, тільки корпуси на 145. Київські мені дуже не сподобалися - багато ракови на поверхні, ну і швидкість реагування на замовлення вражає - другий раз замовляв, то після обіцянки зателефонували за два тижні, коли вже отримав з Сіверодонецька, правда в них 12 корпусів були в загальному на декілька сотень дешевші. З Хімекселенту сподобалися вставки в пази для рамок і під стамеску, проте ще повністю їх не оцінив. Взяв по 12 корпусів з кожної фірми, в зиму запусти в них 8 сімей(по 3 корпуси в зиму, на весну 3-й корпус буде для першого розширення). В загальному зробив так, що ті всі корпуси ППУ і мої дерев'яні можна встановлювати один на другий. Якщо скажете де дешевші і краші ППУ, буду вдячний.
Укроп
Активний користувач
Ваш статус: Матковод. Порода бджіл карніка
Місце перебування: Черкаси
Кількість бджолосімей: 80
З бджолами з: 01 жовтня 1990

Зимівля 2018-2019

Повідомлення Укроп »

Petrovych писав: 06 лютого 2019, 14:45 Гарно сидять, тільки те що зверху, хоча для сильних сімей, то не критерій, як на мене. В мене так слабачки минулого року пішли верхом, а знизу мед залишився. Цього року я всім зробив холодний верх і холодні боки, як радить Малихін. Скажу що результат є, практично всі сидять таки внизу. Холод робив порожніми дерев'яними корпусами, на ППУ теж так ставив - по клубу плівка, порожній корпус і тоді дашок. Дашки в мене всі утеплені і нема піддашків. Звичайно ж внизу порожній корпус і сітка на все дно(денця "примітив" - чотири бруски, обтягнуті знизу сітою, льоток на всю ширину). Забрав ті холодні корпуси десь аж перед новим роком. Це все мова про корпусні на 145 рамку, але більшість з них запустив в зиму таки на 300 в комерційних цілях... :)
ППУ брав з Києва і в з Хімекселенту, тільки корпуси на 145. Київські мені дуже не сподобалися - багато ракови на поверхні, ну і швидкість реагування на замовлення вражає - другий раз замовляв, то після обіцянки зателефонували за два тижні, коли вже отримав з Сіверодонецька, правда в них 12 корпусів були в загальному на декілька сотень дешевші. З Хімекселенту сподобалися вставки в пази для рамок і під стамеску, проте ще повністю їх не оцінив. Взяв по 12 корпусів з кожної фірми, в зиму запусти в них 8 сімей(по 3 корпуси в зиму, на весну 3-й корпус буде для першого розширення). В загальному зробив так, що ті всі корпуси ППУ і мої дерев'яні можна встановлювати один на другий. Якщо скажете де дешевші і краші ППУ, буду вдячний.
У мене є такі сім’ї які сіли з верху ще з осені, так на тому місці сидять і зараз лише трошки змістившись від передньої стінки до середини. В приватні повідомлення у вайбері зараз Вам вишлю контакт
danev
Активний користувач
Місце перебування: Lemberg
Кількість бджолосімей: 5
З бджолами з: 07 липня 1995

Зимівля 2018-2019

Повідомлення danev »

:hi:
Мої теж з осені всілися зверху і до тепер там перебувають. Правда де-не-де на плівці є конденсат, я маю підозру, що це від розплоду. Якщо так, то хай використовують його замість води для виховання черви. Я з осені гніздо не стискав, :fool: тому, думаю, і з’явилась волога, бо не було достатьої бокової вентиляції. Дно в мене повністю сітка. Найбільше вологи в корпусах з XPS'у. Крайні рамки навіть трохи попліснявіли. :sorry:
Вкладення
Фото 3 лютого 2019 р
Фото 3 лютого 2019 р
Теж
Теж
danev
Активний користувач
Місце перебування: Lemberg
Кількість бджолосімей: 5
З бджолами з: 07 липня 1995

Зимівля 2018-2019

Повідомлення danev »

А це сьогоднішнє фото сім’ї, яку пробував 03 лютого підгодувати канді з нозематом, 700 г. Канді майже не взяли. При першому відкриванні клуб, вірніше його верхня частина, сиділа в положенні 1. Коли через хвилин 5 я відкрив кришку знову, для фото - вони перемістилися на позицію 2. Чого б це? :hmm:
Вкладення
рамки Candy.JPG
sij
Адміністратор сайту
Місце перебування: Сколе
Кількість бджолосімей: 15
З бджолами з: 19 травня 1982
Контактна інформація:

Зимівля 2018-2019

Повідомлення sij »

В суботу і неділю в мене кілька вуликів облетілись, хоча активного обльоту не було.Дав усім по ложці канді взяли тільки три сім'ї. Їх і буду трохи підгодовувати
Ігор
Ваш статус: Бджоляр
Місце перебування: Львівська обл.
Кількість бджолосімей: 21
З бджолами з: 08 вересня 2013
Контактна інформація:

Зимівля 2018-2019

Повідомлення Ігор »

На привеликий жаль до своїх бджілок ще не добрався , останній раз був на пасіці в кінці грудня . Вибірково переглянув 5 сімей . Проблем не було ніяких, клуби сиділи біля передньої стінки з верху, крім однієї сім`ї , яка клуб сформувала біля задньої стінки, але думаю , що це не страшно, бо подімна ситуація була і минулого року і сім’я перезимувала без проблем. Зимую на верхніх ( повністю відкритих) льотках, дно високи глухе, зверху подушка з синтипона обшита агроволокном. Гніздо формую на 6- 8 рамок по середині , залежно від сили сім`ї , по бокам заставні Гайома, за ними віддушина . Правда маю відводок , де допізна червила матка,яку я помістив в ізолятор Хмари , коли почалися морози дав можливість їй звітам вийти , з часом цей клуб перемістився до заставної на один бік і чомусь був не спокійний ,тому найбільше переживаю за неї . Може в кінці тижня попаду на пасіку , обов`язково розповім .
Ігор
Ваш статус: Бджоляр
Місце перебування: Львівська обл.
Кількість бджолосімей: 21
З бджолами з: 08 вересня 2013
Контактна інформація:

Зимівля 2018-2019

Повідомлення Ігор »

Що до вологи та винтиляціі у вулику , є гарне відео на ютубі,яке скинув Віктор Папп
Petrovych
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Зимівля 2018-2019

Повідомлення Petrovych »

Ігор писав: 06 лютого 2019, 23:26 Що до вологи та винтиляціі у вулику , є гарне відео на ютубі,яке скинув Віктор Папп
А посилання можна тут викласти? :hi:
Відповісти